Materiały budowlane

Do jakich budynków pasuje blachodachówka?

Nowe budynki powinny być ergonomiczne, a przy okazji muszą spełniać wiele subiektywnych kryteriów. Minęły już czasy, kiedy to większość domów wyglądała tak samo. Widać to we wszystkich aspektach, a szczególnie w tematyce elewacji oraz pokrycia dachów. Aby przybliżyć wam ten temat, porozmawiamy dzisiaj o słynnych nie tylko w Polsce blachodachówkach.

Gdzie stosuje się blachodachówki?

Istnieje wiele pokryć dachów, bardzo często jedne wypierały drugie. Są jednak takie, które mimo upływu lat, wciąż są popularne. Zaliczyć można do nich właśnie blachodachówki, których prestiż na świecie stałe rośnie.

Znaleźć możemy je przede wszystkim na budynkach mieszkalnych, a także na niewielkich kompleksach przedsiębiorstw. Z powodu wysokiej trwałości, można zobaczyć je również na budynkach sakralnych, a także urzędach, gdzie trwałość jest bardzo ważna.

Co wyróżnia blachodachówki?

Pokryć dachów jest naprawdę wiele, co czynie te ciekawymi? Niska cena oraz łatwy montaż. Przy okazji blachodachówki charakteryzują się, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, wysoką jakością oraz trwałością, co czyni je konkurencyjnymi.

Jest to zasługa wykorzystanego metalu oraz pokrycia go powłoką organiczną. Specjalnie dobrany poliester sprawia, że dach odporny jest na działanie warunków atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr czy opady. Dzięki temu nie rdzewieje, co mogłoby doprowadzić do nieszczelności, a w późniejszym czasie przecieków.

Wymagania

Blachodachówka, mimo że w oczach wielu z nas, jest materiałem uniwersalnym, istnieje kilka wymagań, co do jej stosowania. Po pierwsze, dach musi być nachylony na minimum dziewięć bądź dziesięć stopni. W innym wypadku może na nim zalegać śnieg, który spowoduje zniszczenie konstrukcji.

Kolejnym wymogiem jest sposób jego montażu, ponieważ to od niego zależy szczelność dachu. Jakiekolwiek prześwity, nawet najmniejsze sprawią, że będzie on przeciekać. Wszelkiego rodzaju niedoróbki można próbować izolować zewnętrznymi preparatami, choć najrozsądniejszym wyjściem jest zdjęcie poszycia dachu i założenie go w odpowiedni sposób.

Reasumując, blachodachówki to idealny materiał na poszycie dachu. Ich nienaganny wygląd w połączeniu z wysoką trwałością, dają nam gwarancję, że zakupiony przez nas materiał, będzie służył nam przez długie lata. Warto przy tym pamiętać, aby celować w markowe produkty, które na pewno nas nie zawiodą. Istnieje wszak na rynku wiele podróbek, które charakteryzują się niską jakością.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal