Logistyka

Czym jest co packing?

Pakowanie towarów przez zewnętrzne firmy staje się coraz bardziej popularne. Jest to usługa, która ma usprawnić promocję danej jednostki gospodarczej. Dzisiaj na rynku jest bardzo dużo firm, które świadczą usługi co packing. To właśnie one zajmują się kompleksową obsługą przedsiębiorstw pod względem promocji i marketingu.

Na czym konkretnie polega co packing?

Jest to nic innego jak umiejętne pakowanie towarów, całych zestawów promocyjnych dla klientów docelowych lub kontrahentów. Usługa ta obejmuje dodatkowo tworzenie projektów opakowań, drukowanie ich, etykietowanie, łączenie zestawów promocyjnych, konfekcjonowanie, przepakowywanie towarów. Wszystko to odbywa się w miejscu gdzie znajduje się firma, która zajmuje się pakowaniem towarów.

Dlaczego jest to tak ważne?

W dzisiejszych czasach producenci lub dystrybutorzy towarów nie mają czasu na zajmowanie się dodatkowo promowaniem swoich produktów. Do pakowania ich potrzebne jest osobne miejsce, specjalne maszyny no i oczywiście siła robocza. Dzięki podpisaniu umowy ze specjalistyczną firmą zewnętrzną wszystkie problemy związane z promocją i marketingiem znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ktoś inny dba o wizerunek danego produktu, zmienia mu opakowanie ze zbiorczego w pojedyncze, promuje go, opisuje i rozsyła po konkretnych miejscach.

Pakowanie jest bardzo istotne

Czasami zdarza się tak, że w jednym sklepie na jednej półce stoją te same produkty, ale są one inaczej zapakowane. Jeden z nich będzie się cieszył wśród klientów większym powodzeniem, ponieważ będzie bardziej atrakcyjnie wyeksponowany. Na tym właśnie polega pakowanie towarów. Chodzi o to by były one tak promowane, by zwracały na siebie uwagę. Ponadto co packing obejmuje także przepakowanie produktów z opakowania zbiorczego w jednostkowe. Przy profesjonalnym pakowaniu towary nie zostają uszkodzone, ani całkowicie zniszczone.

Dobra firma

Najważniejsze jest by podpisać umowę na co packing z profesjonalną i solidną firmą. Dobrze jest gdy jest to firma z polecenia lub taka, która już przez dłuższy czas jest obecna na rynku.Tylko firmy z dobrymi opiniami są warte by rozpocząć z nimi współpracę. Wiedzieć bowiem trzeba, że powierza im się nie tylko swój majątek w postaci towarów, ale także swoje dobre imię. Tak jak produkt zostanie opakowany i wypromowany, tak będzie znana na rynku dana marka.