Logistyka

Dlaczego paletyzacja jest tak bardzo ważna?

Paletyzacja pomimo tego że jest przeważnie ostatnim etapem produkcji, to wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę i nieraz decyduje o efektywności całego procesu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto skorzystać z olbrzymiego potencjału nowoczesnych robotów paletyzujących i jakie są ich kluczowe atuty.

Dlaczego zrobotyzowana paletyzacja jest tak ważna?

Nowoczesne roboty zaprojektowane są w taki sposób, aby nawet przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu wykonywać najcięższe zadania. Olbrzymim atutem profesjonalnych robotów paletyzujących jest także to, że można liczyć na dużą wydajność, precyzję i terminowość w realizacji zleceń. Przy ręcznej paletyzacji niestety bardzo trudno jest liczyć na dużą powtarzalność nawet, jak zatrudnia się najlepszych fachowców.

Dzięki robotom pracownicy nie muszą wykonywać monotonnych i nużących zadań, które bardzo często stanowią duże zagrożenie dla ich zdrowia. Roboty paletyzujące bardzo dobrze radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Jakie są największe zalety robotów?

Roboty paletyzujące są bardzo uniwersalne, dzięki czemu błyskawicznie można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że te same roboty można wykorzystać na przykład do paletyzowania kartonów, tacek, worków, opakowań zbiorczych i mnóstwa innych artykułów. Wielu producentów oferuje możliwość dostosowania robotów nawet do produktów o nietypowych kształtach i wymiarach.

Nowoczesne roboty są w stanie wykonać nawet kilka różnych zadań w tym samym czasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby paletyzować na kilku liniach jednocześnie. Jeszcze kilka lat temu roboty paletyzujące były bardzo trudne w obsłudze i programowaniu. W dzisiejszych czasach po krótkim szkoleniu praktycznie każdy jest w stanie skorzystać z ich olbrzymiego potencjału.

Dlaczego warto?

Paletyzacja z użyciem nowoczesnych robotów przemysłowych zapewnia użytkownikom zaawansowane zindywidualizowane rozwiązania, które możliwe są po wdrożeniu nowoczesnych technologii. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się roboty paletyzujące z systemami wizyjnymi. Dostępne są zarówno roboty z systemem wizyjnym 2D jak i również 3D.

Dużym atutem robotów paletyzujących jest również to, że zajmują one mało miejsca, dlatego też doskonale sprawdzą się nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o atrakcyjnej cenie.