Logistyka

Do czego służy paletopojemnik ibc?

Na początku warto zadać sobie pytanie, czym tak w ogóle jest pojemnik ibc. Otóż, pojęcie to zazwyczaj odnosi się do dużych kontenerów stosowanych do przechowywania i przewożenia różnego rodzaju płynów. Specjaliści zgodnie twierdzą, że paletopojemnik ibc jest jednym z najczęściej stosowanych opakowań, ponieważ posiada mnóstwo zalet, zwłaszcza w porównaniu z pojemnikami o innych kształtach. Przykładowo – kontener ibc wykorzystuje tę samą powierzchnię podłogi, co beczka o określonych rozmiarach, a pozwala przechowywać płyny o znacznie większej objętości.

Ibc wymiary

Jeśli chodzi o pojemniki ibc wymiary mogą być naprawdę różne. Kontenery dostępne są w standardowych rozmiarach, a najpopularniejsze z nich mieszczą 600,800 bądź też 1000 litrów.

Warto wiedzieć, że masa paletopojemników ibc zależna jest od wielu czynników. Wpływ na nią ma nie tylko wielkość i pojemność danego paletopojemnika, ale również materiał, z jakiego został on wykonany. Wystarczy wspomnieć, że pojemnik ibc posiadający zbiornik z tworzywa sztucznego oraz ramę zbudowaną ze stalowych rur może ważyć około 50 kg. Tymczasem paletopojemnik w całości wykonany ze stali nierdzewnej może charakteryzować się nawet trzykrotnie większą masą.

Paletopojemnik ibc – co się w nim transportuje?

Standardowe pojemniki ibc służą do przechowywania różnego rodzaju substancji płynnych. Mowa tu nie tylko o wodzie, ale także niebezpiecznych substancjach chemicznych. Uznaje się, że kontenery ibc z powodzeniem mogą służyć również do przewożenia substancji sypkich – do tego celu jednak zazwyczaj wykorzystuje się kontenery silosowe.

Uznaje się, że kontenery ibc mogą służyć do transportu niebezpiecznych płynów, a także do ich przechowywania, oczywiście jeśli jest to zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy paletopojemnik będzie odpowiedni dla wszystkich niebezpiecznych substancji. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego paletopojemnika, który wykonany zostanie z materiału odpornego na działanie danego płynu.

Podsumowując, Paletopojemnik ibc ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Każda osoba zainteresowana zakupem kontenerów ibc, może zamówić je w sklepie internetowym, gdzie znajdzie szeroką ofertę produktów przeznaczoną do transportu różnego rodzaju płynów. Z racji tego, że wybór sklepach internetowych jest naprawdę szeroki, każdy klient z pewnością znajdzie taki kontener ibc, który aktualnie jest mu potrzebny.