Logistyka

Duże pojemniki plastikowe zamykane

Obok małych skrzynek i małych pojemników, największy producent opakowań plastikowych dla przemysłu produkuje także pojemniki plastikowe, duże i zamykane. Taka forma opakowania pozwala na zabezpieczenie towaru w transporcie i w trakcie przechowywania.

Zamiana pojemników

Wielu znanych producentów zdecydowało się na zamianę swoich wcześniejszych opakowań na pojemniki znanego producenta. Pojemnik plastikowy z pokrywą czy skrzynka plastikowa zamykana są opakowaniami bardzo trwałymi, odpornymi na warunki atmosferyczne oraz łatwymi w obsłudze. Z powodzeniem są wykorzystywane w branży motoryzacyjnej, kosmetycznej, farmakologicznej czy spożywczej. Największy pojemnik plastikowy z pokrywą spełnia wiele norm i dlatego cieszy się ogromną popularnością. Ponadto niektóre wersje takich pojemników mają specjalne drzwi oraz mogą być z łatwością obsługiwane przez jednego operatora.

Ergonomiczne i bezpieczne

Pojemniki plastikowe duże zamykane są ergonomiczne i bezpieczne dla towarów, które są w nie zapakowane. Wciąż zmieniające się rynkowe realia i potrzeby klientów są inspiracją dla projektantów pojemników plastików dla przemysłu. Pojemniki plastikowe duże zamykane muszą być odporne na ciężkie ładunki, na ładunki o dużej objętości a równocześnie muszą pozwalać na łatwy ich załadunek i rozładunek.

Tego rodzaju pojemniki mają wbudowaną pokrywę, która rozkłada się symetrycznie na dwie polowy. Dodatkowo towar umieszczony w takim pojemniki może być jeszcze zabezpieczony plombami i przez to chroniony przed kradzieżą.Skrzynka plastikowa zamykana lub pojemnik plastikowy z pokrywą najczęściej są wykorzystywane przez firmy przewożące towary drogie takie jak elektronika czy towary akcyzowe.

Oszczędności

Duże pojemniki plastikowe są ergonomiczne oraz bezpieczne dla towarów, które są w nie zapakowane. Daje to bardzo duże oszczędności, ponieważ w takich pojemnikach wykorzystuje się maksimum ich powierzchni, pakując ściśle i dokładnie towary. Zapakowane i zabezpieczone duże pojemniki doskonale dają się załadować do danego transportu. Przy ich pomocy maksymalnie wykorzystuje się powierzchnię transportową. Pojemniki te są ze sobą kompatybilne i załadowanie ich przypomina układanie budowli z pasujących do siebie klocków.Dzięki takiemu rozwiązaniu generuje się duże oszczędności w transporcie. Czasami nawet dwa transporty, dzięki takim opakowaniom, można zamienić na jeden.