W dzisiejszych czasach nie ma już przedsiębiorcy, który nie zwróciłby uwagi na plastikowe palety. Z tego też względu największy producent europalet z tworzyw sztucznych, produkuje towary dedykowane każdej branży, adresowane do każdego sektora przemysłu. Każdy więc może wymienić palety drewniane na plastikowe i bardzo szybko odczuje wszelkie korzyści, które wypłyną w wyniku takiego działania.
Jak przebiega produkcja palet plastikowych?
Produkcja palet z tworzyw sztucznych jest szeregiem innowacyjnych i bardzo nowoczesnych procesów technologicznych. Dzisiaj plastikowe palety nie są już towarem tak bardzo innowacyjnym, ale wciąż powstają z materiałów wysokiej jakości. Producent europalet plastikowych proponuje wiele produktów, które różnią się od siebie nie tylko wymiarami, ale także rodzajem tworzywa, typem podstawy, wysokością krawędzi zabezpieczającej ładunek oraz rodzajem kontaktu palety z podłożem. Dzięki tym różnicom, każdy znajdzie odpowiedni egzemplarz palety dla siebie. Ponadto w procesach produkcyjnych produkty są poddawane specjalnym testom, które sprawdzają ich wytrzymałość jeszcze na etapie produkcji. Dzięki temu w ostateczności z produkcji, wyjeżdżają opakowania plastikowe, które są bezpieczne w ich wykorzystywaniu.
Plastik przewyższa drewno
Specjalne tworzywo plastikowe, z którego wykonywane są plastikowe palety nie pochłania wilgoci, jest lekkie, wytrzymałe, nie niszczy się, nie pozostawia po sobie zabrudzeń oraz jest łatwe w utrzymaniu go w czystości. Wszystko to jest zaprzeczeniem właściwości palet wykonanych z popularnego drewna. Można więc rzec, że o ile plastik wyprzedził drewno, o tyle plastikowe palety i opakowania prześcignęły drewniane europalety.
Rodzaje palet plastikowych i ich wykorzystanie
Wyszczególnić można trzy podstawowe rodzaje palet z plastiku. Są więc palety o wymiarach 1200 mm x 800 x 150 mm, 1200 mm x 1000 x 15 mm i pół palety o rozmiarze: 800mm x 600 x 150 mm. Dodatkowo istnieją palety, których podstawy są perforowane lub pełne, niektóre z nich mają nogi lub płozy.Palety, ze względu na swoje zalety i swoją różnorodność, wykorzystywane są w każdej gałęzi przemysłu. Są one również dedykowane specjalnym branżom, takim jak przemysł medyczny, farmakologiczny czy kosmetyczny.