Paletopojemnik IBC to opakowania, które są bardzo popularne obecnie w handlu oraz w przemyśle. Są to duże kontenery zbiornikowe i przeznaczone są głównie do przewozu płynów. Dzięki swoim kształtom pozwalają na przechowywanie większej ilości płynów niż w tradycyjnych beczkach. Pozwala to na lepsze zagospodarowanie przestrzeni.
Paletopojemnik ibc wymiary i budowa
Typowy paletopojemniki składają się ze zbiornika, który jest prostokątny i zamknięty w ramie rurowej lub w klatce kratowej. Natomiast pod spodem znajduje się paleta, dzięki której łatwiejsza jest obsługa przy użyciu wózka widłowego lub paletowego.Pojemniki IBC wymiary mogą mieć różne. Najpopularniejsze są te, które mają 600. 800, 100 litrów. Na wymiary paletopojemników istotny wpływ ma ich objętość.
Od czego zależy waga kontenerów IBC?
Waga paletopojemnikow IBC uzależniona jest przede wszystkim od wielkości, pojemności, a także od tego, z jakiego materiału są one wykonane. Najlżejsze są te wykonane z tworzywa sztucznego, które mają palety z tego samego materiału, a ramy stalowe. Najcięższe są te wykonane ze stali nierdzewnej w całości.
Do czego służą paletopojemniki IBC?
Opakowania te służą przede wszystkim do transportowania oraz do przechowywania substancji płynnych. Może to być zwykła woda, ale równocześnie mogą to być substancje niebezpieczne. Można w nich również przewozić substancje sypkie bezpieczne, takie jak granulaty, proszki. Jest to jednak rzadkość.W paletopojemniku IBC można przewozić także płyny i substancje niebezpieczne, a także je przechowywać w wybranym rodzaju pojemników. Paletopojemniki IBC do przechowywania tego rodzaju płynów powinny być wykonane ze specjalnego rodzaju materiałów odpornych na dany rodzaj substancji. Kontenery te muszą mieć specjalny certyfikat, który pozwala na ich transport po drogach publicznych.
Jak wybrać właściwe pojemniki IBC?
Aby wybrać odpowiednie paleto pojemniki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na rodzaj materiału, z którego są zrobione i na to jakiej pojemności będzie się potrzebować, a także jaką będzie się dysponować przestrzenią podczas transportu. A przede wszystkim na odporność na daną substancję, oraz na przydatność do transportu żywności, w razie potrzeby.