Maszyny i sprzęt

Jakie skrzynki na warzywa wybrać?

Decydując się na prowadzenie sklepu spożywczego, z pewnością staniemy przed wyborem skrzynek na warzywa i owoce. Jest to dość istotna kwestia, z tego względu, że od tego zależy świeżość produktów. Jakie wybrać, żeby później nie żałować swojej decyzji?

Skrzynki z perforowanymi ścianami bocznymi i podstawą

Skrzynki na warzywa muszą zapewniać produktom odpowiednią wentylację, dlatego tak ważne jest to, żeby ściany boczne i podstawa były perforowane, czyli posiadały otwory. Dzięki temu można bez wykładania produktów oczyścić je za pomocą wody, a następnie je osuszyć. W ten sposób dłużej zachowają świeżość i dobry wygląd. Najczęściej wybiera się skrzynki plastikowe do warzyw i nie jest to złe rozwiązanie. Plastik to tworzywo obojętne dla warzyw i owoców, nie zmienia ich zapach, smaku, ani wartości odżywczych. Pamiętajmy, aby przed zakupem upewnić się, z jakiego rodzaju materiału wykonane są koszyki plastikowe na warzywa. To bardzo istotna kwestia.

Dużą zaletą plastiku jest również to, że takie skrzynki na warzywa są dość lekkie, co znacznie ułatwia transport. Poza tym można bez większych problemów je wyczyścić, co również ma duże znaczenie.

Skrzynie w sadownictwie

W przypadku sklepów spożywczych małe skrzynki na owoce bardzo dobrze się sprawdzą. Jeżeli chodzi natomiast o przedsiębiorców zajmujących się uprawą owoców i warzyw, to lepszym rozwiązaniem będą skrzyniopalety BigBox. One są bardzo duże, ergonomiczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tak, więc doskonale sprawdzą się podczas transportu. W tym wypadku również najważniejszą kwestią jest to, żeby ściany i podstawa skrzyń były perforowane, przydarzą się również zaokrąglone łączenia.

Warzywa i owoce są zdrowe i warto je jeść, wiele osób przyrządza z nich potrawy i przekąski. Aby zachowały swoje właściwości zdrowotne muszą być świeże. Logistyka transportowania takich produktów wymaga specjalnych rozwiązań, skrzynie plastikowe są jednym z nich. Takie skrzynie doskonale sprawdzą się w handlu, ale też w sadownictwie.

Jak widać wyposażenie sklepu spożywczego, wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Skrzynie plastikowe do warzyw i owoców są bardzo ważne i warto wybrać odpowiednie, jeśli planujemy sprzedawać takie produkty. Dzięki nim dłużej zachowają świeżość, a my będziemy mieć wielu zadowolonych klientów.