Maszyny i sprzęt

Nowoczesny nadruk na tkaninę

Technologia nakładania druku na tkaninę syntetyczną znana jako sublimacja to jedna z najskuteczniejszych i najtrwalszych metod nadruku na materiale. Uzyskane na materiale obrazy charakteryzują się wysoką jakością i nie wymagają dużego nakładu finansowego. Kto może skorzystać z tej technologii? Na czym się ona opiera?

Nowoczesny druk

Druk sublimacyjny nie jest bardzo skomplikowaną technologią, aczkolwiek wymaga od nas zainwestowania w odpowiedni sprzęt. Tym, co odróżnia sublimację od innych technologi druku na tkaninie jest fakt, że sublimacja może być wykorzystana do trwałego nanoszenia obrazów na włókna syntetyczne. W dodatku naniesiony obraz na trwałe złączy się z materiałem syntetycznym. Jak przebiega proces sublimacji?

Za pomocą odpowiednich rozmiarów drukarki wybrany przez nas wzór przenoszony jest na tzw. papier sublimacyjny. Tak wydrukowany obraz po całkowitym wyschnięciu nakładany jest na tkaninę. Kolejnym etapem, który umożliwia nadruk na tkaninie syntetycznej jest zastosowanie profesjonalnej prasy termicznej.

Jest to chwila, w której rozpoczyna się tzw. sublimacja druk z papieru natychmiastowo zmienia stan skupienia w gazowy. Dzięki temu pod ciśnieniem wnika on w syntetyczne włókna wybranego przez nas materiału. W praktyce oznacza to, że druk sublimacyjny umożliwia nam złączenie nadruku z materiałem na stałe. Jakie daje to możliwości?

Sublimacja w reklamie

Nadruk na tkaninie za pomocą sublimacji to rozwiązanie szczególnie popularne w branży reklamowej. Technologia ta pozwala na stworzenie trwałych, estetycznych i niedrogich materiałów promocyjnych o bardzo szerokim zastosowaniu. W przedsiębiorstwie tkaniny mogą być z powodzeniem wykorzystane w celu zwiększenia świadomości marki wśród potencjalnych klientów. Bezpośrednio umożliwia to sublimacja druk może być przeniesiony m.in. na ubrania pracownicze.

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu wszyscy klienci będą mieli stały kontakt z logiem lub hasłem reklamowym prowadzonej przez nas działalności. Technologia może być również wykorzystana do produkcji niedrogich gadżetów reklamowych jak m.in. materiałowe poduszki lub koszulki. Dzięki takiemu rozwiązaniu z powodzeniem możemy tworzyć materiałowe gadżety reklamowe, które nie muszą być wykonane z bawełny. W praktyce oznacza to znaczące zmniejszenie realnych kosztów poniesionych na produkcję materiałowych gadżetów.