Maszyny i sprzęt

Urządzenia do cięcia metalu

Każda firma może przynosić zyski, jeśli tylko będzie prawidłowo zarządzana. Równie istotne jest odpowiednie wyposażenie firmy w urządzenia i maszyny, bo to dzięki nim można głównie prowadzić działalność. Każda firma zajmująca się produkcją i sprzedażą metalów po obróbce, musi się zaopatrzyć w różne urządzenia do cięcia metalu, w tym w przecinarkę taśmową.

Co to jest przecinarka taśmowa?

Przecinarka taśmowa to mało popularne urządzenie do obróbki i cięcia metalu twardego. Za pomocą tego urządzenia można stworzyć różne formy z metalu, nic więc dziwnego, że jest szeroko stosowane w przemyśle.

Poza przecinarką taśmową wyróżniamy jeszcze przecinarkę tarczową. Ta druga jest o wiele bardziej popularna, głównie dlatego, że jest bardziej precyzyjna w działaniu. Przecinarka tarczowa ma bardziej uniwersalne zastosowanie, zaś przecinarka działająca w oparciu o taśmę zębatą, ma bardziej określone działanie. Ale przecinarka w formie taśmowej również ma wiele istotnych zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Jak wygląda przecinarka taśmowa?

Budowa przecinarki taśmowej jest bardzo prosta i mało skomplikowana. Maszyna ta składa się z szerokiej taśmy, która jest napędzana za pomocą dwóch kół. Koła te obracają się synchronicznie i współmiernie a do tego bardzo równo, dzięki temu cięcie metalu jest bardzo proste i nie sprawia żadnych problemów.

Taśma zębata może się poruszać różnymi prędkościami, wystarczy odpowiednio ją ustawić, by pracowała z daną prędkością. Praca z takim urządzeniem wymaga oczywiście wyczucia i skupienia, bo w razie nieuwagi może być niebezpieczna, jak praca z każdym urządzeniem do cięcia metalu.

Co zachęca do zakupu przecinarki taśmowej?

Warto kupić tego typu przecinarkę, jeśli ma się do wykonania projekt mało wymagający i na dodatek w krótkim czasie. Maszyna ta nie jest tak precyzyjna jak jej popularniejszy odpowiednik, dlatego nadaje się do mało skomplikowanych prac obróbki metalu.

Z pewnością do zakupu zachęca niska cena maszyny i łatwy dostęp do niej. Także i części wymienne, które z czasem mogą się zużyć, są łatwo dostępne i nie kosztują zbyt wiele. Nic więc dziwnego, że maszyna ta staje się coraz bardziej popularna i można ją spotkać w wielu halach produkcyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.