Logistyka, Materiały budowlane

Jak wybrać pasy transportowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór odpowiednich pasów transportowych nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępne są bowiem produkty różnej wielkości. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Długość taśmy

Wybierając pasy transportowe trzeba dokładnie zwrócić uwagę na długość taśmy. Osoba zainteresowana zakupem musi pamiętać, aby był pozostawiony kawałek zapasu, by możliwe było naciągnięcie pasa za pomocą specjalnego napinacza. Godny uwagi jest fakt, że standardowe długości pasów to: 2,5m, 3m, 3,4m, 4m, 5m, 6m, 8m, 9m, 10m, 12m, 14m, 16m

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że są to całkowite długości kompletu, czyli pasa razem z napinaczem. Warto wiedzieć, że do wspomnianego napinacza będzie przykręcona krótka część podwójnie zszytego pasa z hakiem. Należy mieć świadomość, że na rynku działają firmy, które są w stanie uszyć pasy transportowe na indywidualne zamówienie wymagających klientów.

Kolor oraz szerokość taśmy

Nie wszyscy wiedzą, że zarówno kolor, jak i szerokość taśmy będą określać jej wytrzymałość. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że im szerszy będzie pas, tym większą wytrzymałością będzie się legitymował. Należy zaznaczyć, że pasy o szerokości taśmy 2,5 mm dostępne są w kolorze cytrynowym i żółtym.

Sprawdzone przedsiębiorstwa mogą bez żadnego problemu uszyć wspomniany rodzaj pasa z taśmy w innym kolorze. Z kolei pasy transportowe o szerokości taśmy 3,5 mm dostępne są tylko w kolorze zielonym. Godny uwagi jest fakt, że ich wytrzymałość wynosi aż 1,8 t.

Metoda mocowania ładunku

Jest to kolejna kwestia, którą powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Można obecnie zaopatrzyć się w pasy dwuczęściowe oraz jednoczęściowe. Pasy dwuczęściowe powinno się stosować w sytuacjach, gdy występują dwa punkty zaczepienia.

Jeżeli natomiast nie występuje żaden punkt zaczepienia, rekomendowane jest postawienie na pasy jednoczęściowe. Nie są one bowiem wyposażone przez producenta w haki. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkty sprawdzonych firm. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że pasy przeszły wszystkie testy.

Pasy transportowe dostępne są w ofercie Cecho.pl .