Materiały

Czy węgiel w workach się opłaca?

Niemal każdy skład opału poznań posiada w swojej ofercie zarówno węgiel luzem, jak i workowany. Wiele osób nie ma pojęcia, co sprawdza się lepiej. Prawdą jest, że opał w workach jest łatwiejszy w transporcie oraz przechowywaniu. Znacznie szybciej można ułożyć go w kotłowni, tak aby zawsze mieć go pod ręką. Węgiel w workach wydaje się być opłacalny, o ile tylko uda nam się znaleźć godnego zaufania sprzedawcę.

Pewny zakup

Workowany węgiel Poznań wydaje się być najlepszą propozycją dla tych, którzy oczekują pewnego zakupu. Przede wszystkim możemy mieć pewność, że otrzymaliśmy ustaloną ilość opału. Takiej kontroli nie mamy, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup opału luzem. Węgiel w workach pakowany jest zwykle po 25 lub 30 kg – jest to kwestia bardzo indywidualna.

To skład opału poznań pakuje opał do worków. Właśnie dlatego musimy upewnić się, że wybraliśmy uczciwą firmę. Wielu nierzetelnych handlarzy próbuje zafałszować wagę opakowania. Taki węgiel Poznań jest mokry, a tym samym cięższy. Dopiero podczas użytkowania możemy zobaczyć, że wewnątrz opakowania znajduje się spora ilość wody. Negatywnie wpływa to na właściwości opału.

Łatwiejszy transport

Niewątpliwym atutem workowanego węgla Poznań jest bezproblemowy transport. Opał zostanie nam dostarczony w dogodnym terminie. Trzeba także zaznaczyć, że rozładunek przebiega znacznie sprawniej. Jest on kilkuetapowy. Dobre składy opału Poznań często proponują rozładunek węgla – zwykle potrzeba do tego wózka widłowego. Jest to usługa dodatkowo płatna, jednak dzięki niej możemy zagwarantować sobie wysoki poziom komfortu.

Plusem węgla w workach jest również niekłopotliwe składowanie. Opakowania możemy układać od podłogi do sufitu. Ciężko sobie wyobrazić takie przechowywanie luźnego opału, który zwykle zmienia swoje położenie podczas użytkowania.

Proste użytkowanie

W składach opału Poznań można znaleźć nie tylko tradycyjny węgiel, ale również eko-groszek, a także wiele innych. Większość nowoczesnych urządzeń grzewczych wymaga załadunek określonej ilości opału. Wiedząc, ile znajduje się w worku bez trudu odmierzymy potrzebną dawkę.

Ponadto ilość węgla w workach można kontrolować – wystarczy policzyć liczbę posiadanych opakowań. Nie trzeba obawiać się, że opał skończy nam się w najmniej spodziewanym momencie.