Materiały

Gdzie kupić węgiel ?

Już przed jesienią ludzie zaczynają się rozglądać za opałem do przydomowych pieców. I chociaż coraz większa popularność zyskuje ogrzewanie elektryczne czy gazowe, to jednak piece węglowe wciąż mają się bardzo dobrze. Gdzie kupić dobrej jakości węgiel, by nie żałować i cieszyć się efektywnie uzyskanym ciepłem?

Pierwszy wybór – skład opału

Większość osób, które chcą zakupić węgiel, udaje się do składu węgla. Jest to miejsce, gdzie opał można zobaczyć za własne oczy, dotknąć go i porównać między sobą. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrany skład węgla udostępnia klientom informacje o kaloryczności poszczególnych gatunków oraz miejscu ich wydobycia.

Jeszcze do niedawna na porządku dziennym były praktyki właścicieli składów, którzy zagraniczny węgiel kiepskiej jakości sprzedawali jako krajowy. Często też można było się spotkać z praktyką oszukiwania na wadze zakupionego towaru. Na szczęście, takie postępowanie należy obecnie do rzadkości, a klienci mogą liczyć na uczciwe transakcje.

Trzeba pamiętać, że wszystkie wyżej wymienione informacje o węglu, właściciel składu opału ma obowiązek udostępnić na wyraźne życzenie klienta.

Nie tylko skład węgla

Czy węgiel można kupić w sieci? W dzisiejszych czasach? Oczywiście, że tak! Jeszcze do niedawna internetowy skład węgla wydawał się jedynie mrzonką, obecnie zaś coraz więcej osób decyduje się na tę formę zakupu.

Z pewnością zaoszczędzić można wiele – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Nie trzeba jeździć po okolicznych składach i porównywać cen węgla, skoro w sieci takie informacje są podane jak na dłoni.

Tym, co może jednak odstraszać potencjalnych klientów, jest fakt, że koszt wysyłki większych ilości węgla może być bardzo drogi, a w rezultacie – nieopłacalny. Warto także bardzo dokładnie zapoznać się ze specyfikacją towaru, by później obeszło się bez przykrych niespodzianek.

Podsumowując, węgiel można kupić zarówno w stacjonarnych składach, jak i w internecie. Warto tylko pamiętać o tym, że chociaż opał wysokiej jakości może wydawać się bardzo drogi, to jednak jego zakup jest inwestycją – zarówno we własny portfel, jak i w środowisko.

Na szczęście, najnowsze przepisy zobowiązują składy węgla do zaprzestania sprzedaży niskiej jakości opału, co pewnością jest korzyścią dla klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.