Materiały, Środowisko

Ekogroszek i jego zalety

Podczas spalania tradycyjnego węgla kamiennego, do atmosfery wydostają się toksyczne związki siarki i azotu, dwutlenek węgla, a także pył. Stąd też we współczesnych czasach warto postawić na zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jednym z nich jest na pewno ekogroszek.

Czym jest ekogroszek?

Jest to paliwo przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ charakteryzuje je niska zawartość siarki (zazwyczaj <1,2%), popiołu oraz niska wilgotność. Warto wiedzieć, że w produktach od najlepszych producentów, zawartość siarki będzie wynosić jedynie 0,5%. Ekogroszek stanowi więc o wiele lepszą alternatywę dla innych rodzajów paliwa pod względem troski o naszą planetę. Pokazuje to, że dla wszystkich firm oraz klientów indywidualnych, którzy cenią ekologiczne rozwiązania, Ekogroszek hurt będzie po prostu rozwiązaniem idealnym.

Rozwiązanie bardzo ekonomiczne

Hurtowy zakup ekogroszku okaże się także bardzo opłacalny, kiedy jego cenę zestawi się z wartością opałową (a także ilością popiołu oraz wody w masie wyrobu). Pod uwagę trzeba tutaj wziąć również wartość energetyczną ekogroszku i rodzaj kotła. Przykładowo, do ogrzewania kotłem 5 klasy domu wcześniej ocieplonego, o powierzchni wynoszącej 150 m2, będzie potrzebne około 2-3 tony ekogroszku na rok. Wszystko dlatego, że ekogroszek jest bardzo wydajny. Taki rodzaj ogrzewania jest ekonomiczny także dlatego, że obecnie bez trudu można dobrać nowoczesny kocioł – umożliwiający jego zdalną obsługę, a więc także zmianę parametrów pracy urządzenia. Wysokiej jakości kocioł na ekogroszek będzie wyposażony również w czujniki temperatury współpracujące z termostatami.