Technologia

Kamera inspekcyjna – urządzenie ułatwiające życie

W dzisiejszych czasach technologia jest tak rozwinięta, że jest wiele urządzeń, które mimo iż są małe, bardzo pomagają w codziennym życiu. Dzisiaj usterka w przewodzie kominowym, wyciek w rurach kanalizacyjnych nie są już problemem. Znalezienie miejsca usterki nie wymaga rozkuwania ścian czy prucia młotem pneumatycznym wszystkich rur. Dzisiaj wystarczy tylko kamerka inspekcyjna.

Do czego służy kamera inspekcyjna?

Kamera inspekcyjna to małe urządzenie, które składa się głównie z elastycznego kabla. Na jednym jego końcu zainstalowana jest kamera a na drugim złącze USB, dzięki któremu można dopiąć kamerę do komputera. Elastyczny kabel bez problemu dostanie się w najgłębsze i najwęższe miejsce a kamera inspekcyjna bez problemu pokaże uszkodzone miejsce. Przez to, że głowica kamery jest obrotowa obejrzeć można bardzo dokładnie badaną przestrzeń. W dzisiejszych kamerach dodatkowo jest możliwość oświetlenia badanego miejsca, zrobienia zdjęcia lub nagrania filmu.

Najnowsze kamery inspekcyjne

Najnowsze modele kamer inspekcyjnych pozwalają na zanurzanie kamer w różnych cieczach, bez możliwości zniszczenia ich. Dodatkowo nowoczesne kamery mogą robić zdjęcia lub filmy na karcie pamięci SD.Dzisiaj te kamery są bardzo proste w obsłudze i można używać ich intuicyjnie.

Akcesoria do kamer inspekcyjnych

Nowoczesne kamery mają wiele dodatkowych możliwości i są bardziej rozbudowane. Natomiast do modeli kamer starszych można dokupić różne akcesoria, dzięki którym kamery będą działały tak jak te najnowocześniejsze. Akcesoria do endoskopów najczęściej kupowane to:
– różnego rodzaju uchwyty,
– końcówki magnetyczne, z hakiem lub odpowiednim lusterkiem,
– przedłużacze,
– adaptery,
– kulki ochronne,
– nasadki,
– osłony do kamer,
– kable, baterie czy nadajniki bezprzewodowe. Dzięki odpowiednim akcesoriom można stworzyć bardzo dobrą kamerę inspekcyjną, taką która dotrze wszędzie i pozwoli naprawić każdą usterkę w miejscu trudno dostępnym.

Możliwość dokumentacji

Dzięki kamerom inspekcyjnym można także tworzyć dokumentację miejsc trudno dostępnych, w których nastąpiły awarie. Poprzez rejestrację w komputerze, poprzez robienie zdjęć i filmów przesyłanych do komputera taka dokumentacja może być szczegółowa i bardzo dokładna.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c.