Logistyka

Certyfikowany producent palet gwarancją jakości

Palety to jeden z najbardziej uniwersalnych nośników, który jest wykorzystywany do składowania i transportowania różnego rodzaju towarów. Z czasem doszło to znormalizowania i ujednolicenia ich wymiarów, dlatego palety euro plastikowe to obecnie jeden z najbardziej popularnych wariantów tego rodzaju produktów.

Producent palet – gwarancja jakości

Obecnie palety o znormalizowanych wymiarach produkuje się przede wszystkim z takich materiałów jak drewno lub wysokiej jakości tworzywo sztuczne. W tym drugim przypadku palety euro plastikowe odznaczają się wysoką jakością i wygodą w użytkowaniu. Przede wszystkim również nie wymagają regularnych przeglądów i konserwacji jak ich drewniane odpowiedniki. Są znacznie lżejsze i bardzo wytrzymałe. W zależności od zapotrzebowania producent palet może wytworzyć nośniki, które będą oznaczały się innymi parametrami, w tym między innymi wymiarami. Standardowe palety posiadają zawsze wymiary zgodne z normami europejskimi.

Palety euro z plastiku odznaczają się takimi samymi wymiarami. Dzięki temu są kompatybilne z maszynami i urządzeniami, które je obsługują w procesach logistycznych. Wytwarzane są przez certyfikowanych producentów, a to gwarancja ich jakości, ponieważ produkcja palet plastikowych i drewnianych przebiega pod ścisłą kontrolą, co niweluje ryzyko jakichkolwiek błędów i zdecydowanie usprawnia wszystkie procesy logistyczne.

Palety na wymiar, czyli zamówienia adekwatne do potrzeb inwestora

W zależności od branży i rodzaju towaru, jaki jest na paletach składowany i transportowany, może się zdarzyć, że niezbędne są palety o wymiarach niestandardowych. Dlatego certyfikowany producent wytwarza palety na wymiar zawsze zgodne z oczekiwaniami każdego inwestora stosując do tego materiały najwyższej jakości.

Zależnie od potrzeb mogą one różnić się nie tylko pod względem szerokości i wysokości, ale również innych komponentów, np. typem podstawy, która może być cała lub ażurowa, rodzajem kontaktu z podłożem, np. na nogach lub płozach, a nawet zastosowanym tworzywem. Dzięki temu każdy inwestor otrzymuje taki produkt, który najlepiej wpisuje się w potrzeby jego firmy.