Zlecanie konfekcjonowania profesjonalnym firmom jest częstym rozwiązaniem stosowanym przez sklepy internetowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprowadzaniem towarów z zagranicy. Dzięki temu zyskuje się pewność fachowego i zgodnego z przepisami wykonania czynności zapakowania, przepakowania lub etykietowania.
Konfekcjonowanie – co to jest?
Pojęcie konfekcjonowania obejmuje swoim zakresem szereg czynności potrzebnych do naszykowania towaru do dostarczenia go końcowemu odbiorcy. Wachlarz usług może zawierać na przykład kompletowanie zamówień oraz przepakowywanie. Często zdarza się tak, że produkty do jednego zamówienia znajdują się w kilku zbiorczych opakowaniach. Należy je przepakować i stworzyć przesyłkę zgodną z zamówieniem. Przywożony z innego kraju artykuł może wymagać naklejenia etykiety ze składem i przeznaczeniem. W zakresie konfekcjonowania znajduje się także bezpieczne przymocowanie artykułu w nowym opakowaniu na przykład poprzez przykręcenie go śrubkami lub przyklejenie.
Zalety zlecenia konfekcjonowania firmie zewnętrznej
Zlecając konfekcjonowanie takiej firmie jak http://perfectmeridian.pl/ można mieć pewność terminowego i dokładnego wykonania pracy. Dzięki temu przesyłki docierają do klientów w wyznaczonym czasie. Paczki są starannie pakowane i posiadają wszelkie zabezpieczenia konieczne do przewożenia danego produktu. Często zdarza się, że sprzedaż w sklepie internetowym jest sezonowa lub charakteryzuje się przestojami. Sklep musiałby na bieżąco szukać pracowników lub opłacać osoby zatrudnione na stałe, dla których nie zawsze byłoby zajęcie. Dzięki zleceniu usługi konfekcjonowania innemu podmiotowi problem z pracownikami zostaje zlikwidowany.
Usługi pakowania dla importerów
Firmy sprowadzające towar z rynków zagranicznych zazwyczaj otrzymują produkty w dużych, zbiorczych opakowaniach. Zlecając konfekcjonowanie zewnętrznemu podmiotowi oszczędzają czas potrzebny na przepakowanie artykułów. Produkty w trakcie pakowania do mniejszych opakowań mogą od razu zostać odpowiednio oznaczone i zyskać nową etykietę napisaną w języku polskim oraz właściwy kod kreskowy. Do firmy importującej towar zostanie dostarczony w formie gotowej do sprzedaży na rodzimym rynku.