Logistyka

Do czego służy pojemnik IBC?

Pojemniki plastikowe 1000l są inaczej zwanymi paletopojemnikami IBC. Służą one do magazynowaniu różnego rodzaju cieczy. Sprawdzą się do przechowywania czystej oraz zanieczyszczonej wody. Odpowiednia budowa pojemnika plastikowego IBC pozwala na magazynowanie w nim różnego rodzaju substancji chemicznych, takich jak kwasy czy oleje.

Z czego zbudowany jest pojemnik plastikowy 1000l IBC?

Na budowę paletopojemnika składa się kilka elementów. Podstawą całej konstrukcji jest specjalna paleta, która wykonana jest najczęściej z metalu. Jest to bowiem najtrwalsza opcja. Spotyka się także palety w pojemnikach IBC zrobionych z drewna lub tworzywa sztucznego, czyli plastiku.

Na paletę nałożony jest kosz, którego zadaniem jest ochrona zbiornika. Jest ona wykonana z metalu. To galwanizowane tworzywo zapewnia układania paletopojemników jedno na drugim.

W klatce znajduje się wielki, bo o pojemności 1000 litrów zbiornik wykonany z materiału polietylenowego o bardzo wysokiej gęstości. To umożliwia bezpieczne składowanie substancji, często zagrażających zdrowiu lub życiu ludzkiemu.

Oprócz tego w zestawie paletopojemnika znaleźć można zawór dwucalowy lub zawór trzycalowy. Do zbiornika dołączony jest także dekielek, który może przyjąć wymiar 150 mm lub 225 mm. Wszystko zależy od rodzaju danego zbiornika.

Pojemnik plastikowy 1000l osiąga całkowitą wagę około 60 kg. Ich szczelność jest zawsze odpowiednio sprawdzana przed sprzedażą. Pojemniki plastikowe 1000l muszą bowiem spełniać międzynarodowe normy, które są gwarancją najwyższej możliwej jakości.

Do czego używa się paletopojemników IBC?

Ich celem jest magazynowanie lub transportowanie dużych ilości różnego rodzaju cieczy. Może to być zwykła woda bezpieczna dla zdrowia i życia człowieka, ale mogą to być również substancje chemiczne, które przy kontakcie ze skórą ludzką mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu.

Najczęściej stosuje się tego typu pojemniki w branży chemicznej lub spożywczej. Posiadają one specjalne międzynarodowe certyfikaty, które pozwalają na używanie ich do transportu niekorzystnych dla zdrowia ludzkiego cieczy.

Pojemnik plastikowy jest bardzo solidnym produktem, który jest odpowiednio zabezpieczony. Otaczająca zbiornik klatka ma ograniczyć wybrzuszenia pojemnika.