Logistyka

Folia polietylenowa

Folia polietylenowa to popularna, uniwersalna folia używana w warunkach domowych oraz firmach produkcyjnych do zabezpieczenia oraz przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, a także żywności.

Folia polietylenowa właściwości i zastosowanie

Folia polipropylenowa jest elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Używana jest do zabezpieczenia towarów przed zakażeniem oraz zarysowaniem. Można stosować ją do zamrażania żywności, ponieważ jest odporna na niskie temperatury i nie wydziela zapachu. Folia ta jest wrażliwa na wysokie temperatury i jej zgrzewy można wykorzystać do puszek, butelek oraz słoików. Wadą folii polipropylenowej jest brak odporności na wysokie temperatury.

Rodzaje folii polietylenowej

Folia polietylenowa występuje w kilku rodzajach, którymi są:
– HDPE – jest to folia o dużej gęstości i wytrzymałości. Odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na czynniki chemiczne i parę wodną,
– LDPE – jest to folia elastyczna o niskiej gęstości przezroczysta i bezzapachowa. Dostępna jest najczęściej jako folia stretch lub folia termozgrzewalna,
– MDPE – to folia o średniej gęstości, która stosowana jest w bardzo różnych sytuacjach. Każda z poszczególnego rodzaju folii występuje w różnej gęstości oraz ma różne rozmiary. Najczęściej wymiary folii to 6 m na 25 m w rolce lub 350 mm na 700 mm. Czasem folia streczowa pakowana jest po 6 rolek w jednej paczce i jej wielkość jest różna.

Folia polipropylenowa producent

Ze względu na uniwersalność folii i jej różnorodne zastosowanie na rynku dostępnych jest bardzo wiele producentów oraz ofert dotyczących folii PE. Folia polipropylenowa producent każdej z rodzaju folii specjalizuje się w jej produkcji, spełnia indywidualne życzenie klienta oraz dostosowuje folie do jego potrzeb.

Produkcja folii polietylenowej

Produkcja folii polietylenowej odbywa się zgodnie z opracowanymi technologiami oraz według określonego składu folii. Elementy te są bardzo ważne, ponieważ folia polietylenowa musi spełniać swoje funkcje być bardzo dobre jakościowo i spełniać wszystkie normy, które dopuszczają ją do użytkowania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii w zależności od potrzeb oraz przeznaczenia.