Logistyka

Konfekcjonowanie towarów

Zakupy przez internet są popularną formą zaopatrzenia się w potrzebne produkty i zajmują kilka minut. Produkty przed trafieniem do rąk konsumenta zostają odpowiednio przygotowane do wysyłki.

Co to jest konfekcjonowanie towarów?

Konfekcjonowanie produktów jest ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym sprzedawcy zaoszczędzenie czasu oraz sił, ponieważ usługa konfekcjonowanie towarów wykonywana jest przez firmę zewnętrzną. Konfekcjonowanie produktów to łatwa czynność polegająca na ponownym pakowaniu produktów, kompletowaniu zamówień oraz układaniu produktów w opakowaniach zbiorczych, a także składanie zestawów z półproduktów.

Konfekcja produktów co wchodzi w zakres usługi?

Konfekcjonowanie produktów jest usługą, która w danej firmie może wyglądać nieco inaczej, ponieważ zależy to od miejsca jakim dysponuje firma oraz jej możliwości technologicznych, a także ilości osób pracujących w niej. Najczęściej Konfekcja produktów polega na:
– przepakowywaniu – jest to przepakowanie towaru z kartonu fabrycznego do opakowania jednostkowego, a przy okazji opakowania są sklejane, montowane oraz składane. Przepakowywanie wiąże się także z zabezpieczeniem towaru przed przemieszczaniem się po kartonie,
– insertowaniu – jest to dokładanie do opakowania instrukcji obsługi, ulotek lub kuponów rabatowych,
– kompletowaniu – jest to etap przygotowywania zestawów takich samych produktów podczas promocji typu 2+1 lub 2+2,
– kompletowaniu i matchowaniu – jest to zaawansowane kompletowanie łączące ze sobą produkty tworzące pary według określonego kryterium,
– etykietowaniu – to naklejanie etykiet mających za zadanie informować o zawartości znajdującej się w pudełku,
– naklejaniu kodów kreskowych – podczas sprzedaży produktu jest to jeden z niezbędnych elementów,
– foliowaniu i paletowaniu – jest to proces zabezpieczenia opakowania folią oraz układania i zabezpieczania przesyłek na palecie na czas transportu,
– zarządzaniu stanami magazynowymi – firma zajmująca się konfekcjonowaniem może mieć wgląd do stanów magazynowych określonych produktów.

Co można podać usłudze konfekcjonowania?

Konfekcjonować można prawie wszystkie produkty. Najczęściej są to zestawy kosmetyków, ubrania, narzędzia oraz artykuły papiernicze, a także sprzęty elektroniczne oraz artykuły gospodarstwa domowego i zabawki. Usługa konfekcjonowania pozwala uprościć proces produkcyjny i zapakować produkty na krótko przed odebraniem ich przez konsumentów.