Logistyka

Kosze metalowe Gitterbox – charakterystyka i zastosowanie

Urządzenie funkcjonalnego i uporządkowanego magazynu to nie lada wyzwanie – przy zagospodarowywaniu przestrzeni magazynowej należy wziąć pod uwagę parametry takie jak wielkość dostępnej powierzchni czy specyfika działalności danej firmy.

Urządzanie magazynu – o czym pamiętać urządzając przestrzeń magazynową?

Odpowiednia organizacja oraz dobre zarządzanie magazynem pomagają zapewnić płynne i sprawne działanie firmy – w dobrze urządzonym i ergonomicznym magazynie nie powinno zabraknąć bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia magazynu są różnego rodzaju regały oraz metalowe pojemniki przemysłowe służące do składowania towaru. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj magazynowanych materiałów – udźwig i wytrzymałość wybranych rozwiązań powinien zostać dopasowany do rodzaju oraz gabarytów danego towaru.

Na wyposażeniu magazynu powinny znaleźć się również różnego rodzaju maszyny służące do transportu towarów. Wózki widłowe czy podnośniki pomogą w łatwym i bezpiecznym przemieszczaniu nawet bardzo ciężkich i niewymiarowych komponentów.

Pojemniki Gitterbox – idealne rozwiązanie dla małych i dużych firm

Kosze metalowe przemysłowe, czyli tak zwane Gitterboxy to jedno z bardzo popularnych rozwiązań stosowanych powszechnie w różnych gałęziach przemysłu. Pojemniki tego typu charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu nadają się do przechowywania nawet bardzo ciężkich materiałów.

Ściany Gitterboxów zrobione są z bardzo wytrzymałej konstrukcji drucianej, która opiera się różnego rodzaju odkształceniom czy uszkodzeniom, dodatkowo zwiększając wytrzymałość całego pojemnika. Kosze metalowe przemysłowe są ponadto wyposażone w wyjmowane półki na spodzie, które pomagają w równomiernym rozłożeniu nacisku.

Waga metalowego kosza to około 70 kg, jego pojemność z kolei może sięgać nawet 0,8 m3. Do jednego pojemnika może zmieścić się towar ważący do 1500 kg.

Gdzie kupić pojemniki typu Gitterbox?

Przed zakupem koszy metalowych warto dokładnie przeanalizować indywidualne potrzeby firmy – pojemniki powinny zostać dopasowane przede wszystkim do wymiarów i ciężaru przechowywanych towarów.

Zakupu Gitterboxów najlepiej będzie dokonać u sprawdzonych i renomowanych producentów – przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na to, czy dany producent – oprócz sprzedaży – posiada w swojej ofercie także opcję serwisowania koszy. Dobrze utrzymane i regularnie naprawiane pojemniki to bowiem gwarancja trwałości i niezawodności.