Maszyny i sprzęt, Materiały

Stal kwasoodporna – właściwości, cena, zakup

Stal jest jednym z najbardziej cennych i potrzebnych materiałów w przemyśle. Dlatego też nie dziwi fakt, że skupy różnych jej rodzajów nadal funkcjonują. Warto dowiedzieć się ile za dany metal otrzymamy pieniędzy lub za ile go kupimy. Wystarczy np. spojrzeć, jaka jest aktualna cena kwasówki, żeby stwierdzić jak duży lub mały jest na nią popyt.

Stal kwasoodporna – jej właściwości

Najważniejszą cechą tego rodzaju stali jest jej odporność na działanie kwasów słabszych w swej mocy od czystego kwasu siarkowego. Stąd właśnie potoczna nazwa „kwasówka”. Jest to mocna stal, która coraz częściej jest wykorzystywana w przemyśle. Warto podkreślić, że jest ona również odporna na warunki atmosferyczne, a także termiczne. Ten rodzaj stali, dzięki swoim właściwościom nie ulega korozji. Jest bardzo wytrzymałym i mocnym surowcem. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na kwasówkę, a jej cena nie jest wszędzie taka sama.

Rodzaje stali kwasoodpornej

Do najbardziej popularnych rodzajów kwasówki należą: stal kwasoodporna typu 1.4404 oraz 1.4401, stal nierdzewna ferretyczna, stal nierdzewna martenzytyczna. Każdy rodzaj wykorzystywany jest do innych celów. Większość z nich stosuje się podczas wytwarzania różnych części, elementów konstrukcyjnych. Robi się z niej rury, blachę, wkłady, szczególnie narażone na wysoką temperaturę, narażone na działanie różnych związków chemicznych czy też zwykłe warunki atmosferyczne, które mogą powodować korozję.

W jakim przedziale mieści się cena kwasówki?

Wszystko zależy od miejsca, w którym chcemy ten rodzaj surowca kupić. Najczęściej ceny wahają się między 5 zł – 5,50 zł za kg. Taka Cena kwasówki dostępna jest w tak zwanych skupach złomu.

Gdzie znajdziemy stal kwasodoporną do kupienia?

Największą ofertę sprzedaży stali kwasoodpornej mają sklepy metalowe, serwisy aukcyjne, skupy złomu. Oczywiście to, gdzie zakupimy ten rodzaj stali, zależy od tego do czego, będzie ona nam potrzebna oraz ile jej potrzebujemy. Im więcej tego materiału zamówimy, tym więcej możemy zyskać, ponieważ łatwo wtedy negocjować cenę kwasówki. Szczególnie w serwisach aukcyjnych czy skupach złomu.

Stal kwasoodporna jest cennym materiałem, dlatego warto przed zakupem poznać aktualną cenę kwasówki.