Logistyka

Logistyka w małej firmie

W naszym kraju coraz większa liczba osób zaczyna pracować na własny rachunek. Profile prowadzonej działalności są różne, ale wiele z nich ostatecznie wiąże się z koniecznością wysyłania do klientów różnych towarów, czy to sprowadzanych taniej z zagranicy, po to, aby z zyskiem je odsprzedać, czy to wykonywanych własnoręcznie.

Czego potrzebujemy, aby wysyłki były realizowane bezproblemowo?

Wysłanie towaru do klienta powinno być jak najszybsze. Wówczas właśnie klient jest najbardziej zadowolony. Zwłaszcza jeśli wysyłka ma zostać zrealizowana w okresie świątecznym. Do tego potrzebujemy różnych materiałów takich jak kartony, taśmy klejące, wypełniacze czy bąbelkowa Folia polietylenowa producent takich akcesoriów będzie zawsze chętnie czekał na nasze zamówienia.

Problem z takimi zamówieniami może być jednak we wspomnianym okresie okołoświątecznym oraz noworocznym. Producent folii ochronnych, najczęściej w tym okresie jest zawalony zamówieniami i często mniejszymi od na przykład firm jednoosobowych nie zaprząta sobie głowy.

Kiedy zamawiać towar?

Kiedy chcemy zamówić towar taki, jak na przykład flizelina Producent może nam go wysłać od razu, ale może się okazać, że nie ma wystarczająco dużo towaru na magazynach i dlatego musimy oczekiwać. Dlatego najlepiej jest wprowadzić u siebie zasadę stanu minimalnego.

Jeśli ilość materiałów do pakowania spadnie poniżej pewnego poziomu wiemy, że musimy zamówić dostawę, a wówczas raczej nie zabraknie nam takich rzeczy, jak bąbelkowa folia polietylenowa Producent folii ochronnych bowiem zdąży uzupełnić zapasy i nam dostarczyć materiał, zanim się skończy.

Czy warto magazynować materiały do pakowania?

Wcześniej powiedzieliśmy sobie, że zawsze istnieje ryzyko, że zabraknie nam materiałów do pakowania, takich jak na przykład flizelina Producent bowiem może nie wyrobić się z produkcją. Czy jednak warto jest zamawiać na duży zapas?

Zamawianie materiałów wszelakich na duży zapas nie jest zazwyczaj zalecane, ponieważ magazynowanie dużej ilości wszelkiego towaru generuje koszty, a po drugie niektóre materiały wymagają specjalnych warunków, aby mogły być magazynowane bez utraty właściwości, co jest dodatkowym problemem. Zdecydowanie lepiej jest dobrze zarządzać dostawami.