Logistyka

Niezwykle higieniczna paleta h1

Palety to niezbędne wyposażenie każdego magazynu, zakładu produkcyjnego, hurtowni oraz wielu innych miejsc, gdzie są składowane, magazynowane i przewożone różnego rodzaju produkty. Głównie z myślą o produktach świeżych powstały palety h1, które charakteryzują się szczególną wygodą w ich użytkowaniu.

Paleta h1 – cechy szczególne

Tego rodzaju nośniki charakteryzują się pewnymi unikalnymi cechami, które czynią z nich wygodny i bezpieczny sposób na magazynowanie i transportowanie przede wszystkim świeżych produktów. Zostały wyprodukowane z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na mechaniczne uszkodzenia i jest również całkowicie bezpieczne dla produktów spożywczych. Gładkie ścianki sprzyjają utrzymaniu czystości, a ażurowe wycięcia zapewniają odpowiednią cyrkulację powierza, co ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku świeżych produktów jak warzywa, owoce czy mięso. Do tego paleta h1 jest również bardzo lekka, co sprawia, że z powodzeniem może podnieść jak zarówno mężczyzna jak i kobieta.

Paleta h1 wymiary

Zostały one pomyślane dla wielu branż, dlatego aby jak najlepiej służyły, dostępne są w kilku najbardziej standardowych wymiarach. Wszystkie oczywiście podlegają europejskiej normalizacji, co sprawia, że z powodzeniem mogą być obsługiwane przez wszystkie wózki widłowe, a także są kompatybilne z innymi standardowymi nośnikami. Paleta h1 wymiary może posiadać między innymi takie jak: 1200 x 800 mm, co czyni z niej najbardziej standardowy i popularny tego rodzaju nośnik. Odpowiada on uniwersalnym paletom Epal. Dzięki temu palety h1 mogą być bezpiecznie układane jedne na drugiej, co generuje przede wszystkim oszczędności w przestrzeni magazynowej.

Dla kogo palety h1?

Tego rodzaju palety zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o branży spożywczej, mięsnej i rolniczej, ponieważ są niezwykle higieniczne oraz zapewniają bezpieczny transport świeżym, i co za tym idzie, również bardzo nietrwałym produktom. Gładkie powierzchnie z tworzywa sztucznego nie absorbują wilgoci i tym samym także nie sprzyjają rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów. Umyte, dzięki ażurowym wycięciom, bardzo szybko schną. Materiał nie magazynuje wody, więc paleta h1 wymiary oraz wagę posiada zawsze takie same. A to ma niezwykle istotne znaczenie podczas procesów logistycznych.