Logistyka

Worki foliowe

Torby foliowe są niezbędnym artykułem, wykorzystywanym na co dzień, głównie w celu ochrony produktów. Używane są przez firmy odzieżowe, ale także sklepy spożywcze. Służą do pakowania ubrań i przechowywania, a także do transportu żywności. Worki foliowe do pakowania możemy podzielić na kilka rodzajów.

Jak dzielimy worki foliowe?

Zacznijmy od tego, że mogą mieć one różną grubość, wielkość i różnego rodzaju zamknięcie. Do cienkich zaliczamy te o wartości do 40 mikronów, do średnich te o grubości do 60 mikronów, do grubych te powyżej 60 mikronów, natomiast najtrwalsze będą woreczki o grubości minimum 100 mikronów. Jeśli chodzi o wielkość, dzielimy na: małe, średnie, duże i wielkie. Najbardziej typowym zamknięciem jest zamknięcie strunowe, które jest także najwygodniejszą opcją. W zależności do czego mają być przeznaczone, znajdziemy również klasyczne zamknięcia samoprzylepne.

Woreczki foliowe spożywcze

Woreczki na żywność muszą przejść szereg testów, ze względu na bezpośredni kontakt z jedzeniem, dzięki czemu obowiązkowo muszą posiadać atest PZH, czyli Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Ich zadaniem będzie ochrona produktów spożywczych przed wysuszeniem, tak aby zachowały pierwotny smak i aromat. Są one zazwyczaj wykonywane z przezroczystej folii LDPE o odpowiedniej grubości. Sprawdzają się idealnie w podróży na użytek własny, do przechowywania żywności w domu, ale także w transporcie między hurtownią a sklepami. Nadają się do przetrzymywania w lodówce, ale także w zamrażalce. Woreczki spożywcze są również wykorzystywane do pakowania jedzenia na wynos.

Worki foliowe do pakowania odzieży

Takie worki to podstawa we wszystkich sklepach i hurtowniach, ale są przydatne także w użytku domowym. Worki foliowe są niezbędne do magazynowania ubrań, chronią odzież przed zabrudzeniem i wilgocią. Służą także do grupowania towaru i transportowania. W tym przypadku wyróżniamy woreczki strunowe, bąbelkowe z samoprzylepnym zamknięciem, termoizolacyjne oraz tak zwane zrywki. Tego typu worki są zazwyczaj wykonywane z polietylenu o grubości 20 mikronów. Często posiadają otwór na wieszak, są produkowane w różnych formatach, ponadto są wzmocnione, dzięki czemu mimo swojej cienkiej struktury, nie są podatne na rwanie.