Logistyka

Zakup zbiornika IBC

Kontener IBC cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Transport cieczy jest dosyć skomplikowany i z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań.

Czym jest zbiornik IBC?

Należy pamiętać, że specjalne rozwiązanie są niezbędne w przypadku płynów. Ma na to duży wpływ oczywiście charakter przewożonych materiałów. Kontener IBC wydaje się w dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też zdecydowana większość firm korzysta ze zbiorników IBC. Najlepiej u renomowanego producenta zamówić paletopojemnik. Taki producent powinien mieć pozytywną opinią i od dłuższego czasu działać na rynku. Zbiornik IBC jest plastikową skrzynią na ciecz, dzięki której ładunek podczas transportu jest całkowicie bezpieczny. W magazynie taką ciecz można przechowywać bez żadnego problemu. Warto wyjaśnić, że rozwinięcie skrótu IBC to Intermediate Bulk Container. W jednym kontenerze może być przewożone nawet 1000 litrów płynu. Należy pamiętać, że płyny to również kwas lub alkohol, czyli bardzo szkodliwe substancje. Ciecz jest oczywiście wlewana od góry do środka. Zamknięty pojemnik umieszczamy w stalowym koszu, który znajduje się na drewnianej palecie. Można śmiało powiedzieć, że ogromne możliwości oferuje paletopojemnik. Nie trzeba się w ogóle martwić o transport, ponieważ konstrukcja jest całkowicie stabilna.

Zastosowanie pojemników IBC

Zbiornik ibc nadaje się idealnie także do magazynowania. Jest to ważna informacja dla osób, które muszą oszczędzać miejsce w lokalu lub magazynie. Bardzo proste jest załadowanie i rozładowanie, ponieważ konstrukcja pojemników IBC nie jest skomplikowana. Powinny sobie z tym poradzić nawet mało doświadczone i początkujące osoby. Skrzynia na ciecz posiada wiele zalet i warto o tym pamiętać. Dzięki niej można transportować duże ilości płynu, a do tego jest w pełni bezpieczna. Najważniejszym atutem pojemników IBC jest właśnie bezpieczeństwo. Specjalna konstrukcja umożliwia także transport chemikaliów. Skuteczne i niezawodne rozwiązanie to kontenery IBC. Nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Pojemniki powinny być jednak stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy zbiornik stworzony jest z materiału półprzezroczystego. Dzięki temu można swobodnie kontrolować poziom płynu. Skrzynie na ciecz powinny być również właściwie oznakowane. Międzynarodowe certyfikaty także są potrzebne.