Maszyny i sprzęt

Dlaczego warto zdecydować się na zawiesia łańcuchowe czterocięgnowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane zawiesia łańcuchowe czterocięgnowe wyposażone są przez producenta przede wszystkim w bardzo wysokiej jakości haki, które cechują się ogromną wytrzymałością. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do tego typu produktu. Jakie są najbardziej istotne atuty zawiesi łańcuchowych?

Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zaopatrzyć się w zawiesie łańcuchowe czterocięgnowe?

Zawiesia łańcuchowe czterocięgnowe są przede wszystkim doskonałym narzędziem pomocniczym. Produkt wykorzystywany jest nie tylko przy podnoszeniu, ale również transporcie różnego rodzaju ładunków. Godny uwagi jest również fakt, że produkt stosuje się do transportu przedmiotów wyposażonych nawet w cztery punkty zaczepowe.

Oczywiście nie można zapomnieć, że haki zamontowane na końcach zawiesi wyposażone są w bardzo wysokiej jakości zabezpieczenia przed ewentualnym wypięciem się danego ładunku.

Charakterystyka zawiesi łańcuchowych czterocięgnowych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie produkty najbardziej sprawdzonych producentów, które są obecnie dostępne na rynku, produkowane są zgodnie z najbardziej istotną normą europejską, czyli EN 818-4. Godny uwagi jest fakt, że produkt może bez większych problemów pracować w temperaturze -40 oC, a także +200 oC. Warto także zaznaczyć, że nośność zawiesi łańcuchowych jest na poziomie 26,5 tony.

Warto również wiedzieć, że do produkcji najwyższej możliwej jakości zawiesi łańcuchowych wykorzystane zostały materiały klasy 8. Produkt jest dzięki temu wytrzymały na rozciąganie dochodzące do 800N/mm2.

Jakie są najbardziej istotne atuty zawiesi łańcuchowych czterocięgnowych?

Należy mieć świadomość, że zawiesia łańcuchowe czterocięgnowe wykazują się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Trzeba wśród nich wymienić ścieranie czy temperaturę. Oczywiście wszystkie omawiane produkty dostępne na rynku są w pełni bezpieczne, gdyż musiały przejść właściwe testy.

Do licznych zalet zawiesi łańcuchowych trzeba także zaliczyć ogromną wytrzymałość w porównaniu do stosunkowo małego ciężaru własnego. Nie można oczywiście zapomnieć, że na znaczoną większość produktów przyznawana jest 24 miesięczna gwarancja. W ten sposób użytkownicy nie będą mieć problemów z ewentualną naprawą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.