Maszyny i sprzęt

Jakie są rodzaje wyświetlaczy LCD?

Nowoczesne wyświetlacze LCD wbrew pozorom są bardzo szerokim terminem, który odnosi się bezpośrednio do wielu technologii stosowanych w ekranach. Producenci w dzisiejszych czasach mogą zaproponować nie tylko wyświetlacze monochromatyczne, ale również wyświetlacze TFT o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Nowoczesne wyświetlacze TFT

Producenci w celu zaspokojenia coraz większych oczekiwań swoich klientów, muszą stawiać na coraz to nowsze technologie, które dostępne są w przystępnej cenie. Kolorowe wyświetlacze TFT odgrywają coraz większą rolę w przemyśle i wśród użytkowników prywatnych.

Szerokie zastosowanie wyświetlaczy LCD TFT wynika przede wszystkim z wielu zalet. Warto wspomnieć chociaż o bardzo szerokim kącie widzenia oraz wysokiej jasności, dzięki czemu ekrany są czytelne nawet przy niekorzystnej pogodzie. Matryce TFT rewelacyjnie radzą sobie z wyświetlaniem informacji w kolorze w czasie rzeczywistym.

Oryginalny wyświetlacz LCD TFT, może pochwalić się krótkim czasem reakcji oraz szerokim zakresem barw. Matryce doskonale radzą sobie z obsługą różnego typu paneli dotykowych.

Tradycyjne wyświetlacze monochromatyczne

W przemyśle od wielu lat wykorzystywane są tradycyjne wyświetlacze znakowe. Nie można zapominać również o wyświetlaczach segmentowych i graficznych. Ekrany te mogą być dostępne w wariantach transmisyjnych i odbiciowych.

Graficzne wyświetlacze LCD umożliwiają prezentowanie nie tylko tekstu, ale również grafik w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Dzięki graficznym wyświetlaczom, można liczyć na ogromne możliwości personalizacji. Wyświetlacz LCD tego typu doskonale sprawdzi się w alarmach, miernikach energii, wagach albo instrumentach analitycznych.

Wyświetlacze znakowe

Wyświetlacz, który zbudowany jest z segmentów z wbudowanym tworzeniem znaków jest w chwili obecnej najprostszym sposobem na proste i szybkie uruchomienie wyświetlacza. Największymi zaletami wyświetlaczy tego typu są niewielkie rozmiary i doskonałe parametry jeżeli chodzi o kolorystykę oraz rozdzielczość.

Producenci są w stanie dostarczyć monochromatyczne wyświetlacz matrycowe w wielu niestandardowych wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązania, które dostosowane są do konkretnych potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.