Materiały budowlane

Ciekawy pomysł na płot?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas nietuzinkowych rozwiązań, które nie są szyte na miarę. Na szczęście minęły już czasy, kiedy to każdy dom wyglądał tak samo, a wszyscy jeździli jednym modelem samochodu. Warto więc podchodzić do wielu spraw w sposób bardziej kreatywny, a świata nie przyjmować dokładnie takim, jakim jest.

Tylko dach?

Aby to uzmysłowić, porozmawiamy dzisiaj o poszyciach dachów, które można wykorzystać na wiele ciekawszych sposobów. Oczywiście nie negujemy tutaj ich przydatności w swym typowym zastosowaniu, o którym porozmawiamy później.

Blacha trapezowa, bo dziś na niej skupimy uwagę, jest materiałem, który znają wszyscy. Znajduje się ona na dachach budynków gospodarskich, a także przemysłowych, o ile nie mamy do czynienia z wielkimi halami produkcyjnymi, które tworzone są według odrobinę innych zasad.

A może by tak?

Pomyśleliście kiedyś, aby poszycie dachu zamontować na elewacji? Nie mówimy tutaj o jej całkowitym zasłonięciu, ponieważ w tym nie ma nic twórczego, ale o zastosowaniu jej w wybranych miejscach. Można w ciekawy sposób ją zmodyfikować, aby stała się ozdobą domu, przy okazji bardzo oryginalną.

Kolejnym miejscem, w którym można wykorzystać blachę trapezową są płoty. Nie musimy wciąż grodzić się przy pomocy siatek czy ich drewnianych odpowiedników. Ciekawiej będzie w to miejsce umieścić właśnie moduły dachowe, które idealnie sprawdzą się w tym celu. Nie polecamy jednak robić z nich typowych sztychów, ale zamontować je w całości, a najlepiej od razu zakupić je w odpowiednim wymiarze.

Wróćmy do korzeni

Blacha trapezowa, mimo że jest bardzo uniwersalna, idealnie sprawdzi się w przypadku dachów. To wiemy wszyscy, bo nie ukrywajmy, po to powstała. Istnieje jednak wiele jej wariantów kolorystycznych, które mogą nadać naszemu budynkowi, nowej głębi. Po co ograniczać się do nudnej czerni, kiedy możemy sobie zafundować czerwony albo żółty dach?

Ważne jest tylko to, aby pasowała ona do elewacji. W innym wypadku otrzymamy efekt bardzo nieciekawy, ale nie przejmujmy się tylko opiniami innych, bo to nam ma się to podobać.

Podsumowując, blacha trapezowa może mieć wiele zastosowań, a tylko od naszej wyobraźni zależy to, jaką będzie pełniła w naszym domu albo firmie. Duży wybór grubości, kolorów oraz wielkości modułów sprawia, że przy jej pomocy można stworzyć wiele ciekawych projektów, które bez dwóch zdań – będą na pewno oryginalne i oczywiście ładne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal