Materiały budowlane

Jakie zastosowanie ma klej metakrylowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór właściwego kleju o odpowiednich właściwościach będzie miał istotne oddziaływanie na przebieg całego procesu związanego z klejeniem, a także uzyskanym efektem. Do czego dokładnie służy klej metakrylowy?

Jaka jest przewaga wspomnianych klejów nad poliuretanowymi oraz epoksydowymi?

Klej metakrylowy jest przede wszystkim w stanie skleić zdecydowaną większość tworzyw termoutwardzalnych czy metali. Warto podkreślić, że produkt będzie wymagał dużego wysiłku w przygotowaniu podłoża. Omawiany rodzaj kleju cechuje się świetnymi właściwościami mechanicznymi.

Ponadto jest wytrzymały na rozciąganie i wydłużanie. Produkt jest także w stanie stosunkowo długo zachować właściwości mechaniczne. Klienci cenią go także za bardzo szybkie utwardzanie.

Zastosowanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej najbardziej renomowanych producentów można stosować do klejenia plastikowych elementów, metali i innych kompozytów. Ponadto możliwe jest łączenie znacznej większości metali bez wykorzystania podkładu.

Produkt doskonale zda egzamin w przemyśle transportowym przy produkcji różnego rodzaju elementów cechujących się gładką powierzchnią. Warto podkreślić, że klej świetnie współpracuje z grupą aktywatorów. W ten sposób czas otwarty wynosi od 30 do 120 minut.

Co jeszcze warto wiedzieć o kleju metakrylowym?

Produkt ceniony jest przez użytkowników za bardzo dużą twardość, a także odporność na ścieranie. Cechuje się również doskonałą wytrzymałością na rozciąganie. Warto wiedzieć, że produkt dostępny jest w różnych wariantach. Klej można zastosować do łączenia stali nierdzewni i aluminium.

Do atutów należy także zaliczyć szybką aplikację. Nie można zapomnieć, że produkt jest odporny na dynamiczne obciążenie. należy mieć świadomość, że właściwości klejów metakrylowych zdecydowanie przewyższają zarówno kleje poliuretanowe, jak i epoksydowe. Nie jest zatem zalecane sugerowanie się ceną przy podejmowaniu decyzji.