Technologia

Jakie zalety ma akumulator nimh?

Największym atutem nowoczesnych akumulatorów nimh jest oczywiście to, że są to produkty wielokrotnego użytku, dlatego też są one od lat najpoważniejszymi konkurentami dla tradycyjnych baterii. Po profesjonalny akumulator nimh powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które zwracają szczególną uwagę na recykling i ochronę środowiska.

Co warto wiedzieć?

Akumulatory nimh to nic innego, jak popularne akumulatory niklowo-wodorowe, które wypierają z rynku konkurencyjne akumulatory niklowo-kadmowe (Ni-Cd). Wielu renomowanych producentów oferuje także niezawodne akumulatory Ni-MH, przy których wykorzystywany jest nie tylko odpowiedni stop metali, ale również nikiel, magnez i kobalt. Jedyną wadą akumulatorów nimh są tak naprawdę problemy z głębokim rozładowaniem. Uważać należy również na to, aby nie przeładować akumulatorów.

Jakie największe zalety?

Oryginalny Akumulator nimh od renomowanego producenta ma bardzo wiele zalet, dlatego też jest to godna polecenia inwestycja. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że przy produkcji akumulatorów nie używa się związków kadmu, które jak powszechnie wiadomo są niestety szkodliwe dla środowiska. Nowoczesne akumulatory nimh na tle konkurencyjnych produktów, mogą pochwalić się również znacznie większą pojemnością. Najlepsi producenci są w stanie zaoferować swoim klientom akumulatory o nawet 30% większej pojemności.

Dlaczego warto?

Wiele osób decyduje się na akumulatory nimh, ponieważ w ich przypadku nie ma tzw. efektu pamięci. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można ładować je zdecydowanie więcej razy, dzięki czemu są w stanie zagwarantować długotrwałą eksploatację. Nie można zapominać także o tym, że akumulatory nimh, mogą pochwalić się wieloma drogocennymi właściwościami ogniw Ni-Cd. Głównymi znakami charakterystycznymi jest to, że bez problemu mogą pracować one w skrajnych temperaturach i co najważniejsze posiadają bardzo stabilne parametry prądowe. Akumulatory przypadną do gustu osobom, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy przystępną ceną, wydajnością i długą żywotnością.