Materiały budowlane

Konfekcjonowanie towarów – personalizacja opakowań

Każdemu przedsiębiorstwu zależy na wypromowaniu swoich produktów. Aby dobrze prezentowały się na półkach sklepowych trzeba je odpowiednio zapakować. Klienci najpierw zwracają uwagę na markę, a potem na atrakcyjne opakowanie, dlatego wszystkie firmy, które pragną nie zagubić się w wyścigu o klienta, muszą zadbać o odpowiedni wizerunek swoich towarów. Odpowiednio zaprojektowane etykiety towarów, a także opakowanie przyciągnie wzrok i skłoni do sięgnięcia po nie na półkach sklepowych.

Konfekcjonowanie towarów w służbie wielkich sieci handlowych

Także hipermarkety z różnych branż szeroko korzystają z usługi konfekcjonowania. Niezwykle istotne jest aby towary były odpowiednio zapakowane, tak by zarówno były dobrze eksponowane jak i osłonięte. Niektóre produkty są wyjątkowo delikatne dlatego potrzebują właściwego opakowania, aby w jednym kawałku znalazły się na półkach sklepowych.

Co-packing to także zgrzewanie folii i pakowanie próżniowe. Niektóre produkty wymagają określonego przechowywania, dlatego niezwykle istotne jest mocne i trwałe opakowanie. Często stosuje się kartonowe pudła owinięte folią a także sznurkiem. W niektórych przypadkach stosuje się także kilka warstw folii aby lepiej zapakować towar.

Pakowanie produktów może odbywać się na specjalne życzenie klienta, pod jego konkretne zamówienie. Wtedy nie ma miejsca na inwencję własną pracowników, gdyż od początku do końca należy skrupulatnie wykonać nakreślone zadanie. Bywa, że firmy zlecając pakowanie chcą czegoś oryginalnego, jednak nie narzucają, jak ma to wyglądać.

Pakowanie produktów – zewnętrzne obwoluty okolicznościowe

Bardzo często tworzone są opakowania okolicznościowe. Wydawnictwa mogą zlecać stworzenie zewnętrznych obwolut do książek i ich pakowanie. Często dodatkowe okładki odwołują się do adaptacji filmowych, przez co jeszcze chętniej są wybierane. Podobnie w branży spożywczej, np. z okazji komunii na gotowe bombonierki nakładane są opakowania wykonane specjalnie na tą okoliczność. Pozwala to sprzedać towar bez dodatkowego, okolicznościowego opakowania w późniejszym czasie, co jest bardzo wygodne.

Foliowanie produktów dla sieci handlowych i sklepów internetowych

Insertowanie zakłada tworzenie zestawów produktów, które przeznaczone są np. na święta. Dobrze zafoliowane produkty łatwiej układa się na półkach. Konfekcjonowanie towarów przydatne jest również dla sklepów internetowych. Jest to niezwykle wygodna forma, pozwalająca na wysyłanie produktów wysokiej jakości i dobrze zabezpieczonych do klientów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://perfectmeridian.pl/