Uncategorized

Szkolenia prowadzone przez SEP

SEP to inaczej Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich – ceniona i szanowana instytucja państwowa, przeprowadzająca liczne szkolenia, umożliwiające podjęcie pracy w sektorze związanym właśnie z elektroenergetyką. Szkolenia SEP uznawane są praktycznie w każdej instytucji w całej Polsce, dlatego też warto się nad nimi zastanowić. Jak dokładniej wygląda oferta?

Szkolenia energetyczne G1

Dla kogo skierowane są te kursy zawodowe? Otóż co jest istotne, na kurs może przybyć każda osoba pełnoletnia z wykształceniem minimum podstawowym. Te kursy SEP skierowane są do wszystkich osób związanych z eksploatacją i dozorem urządzeń czy też instalacji albo sieci elektroenergetycznych. Co jest istotne to fakt, że szkolenie trwa jeden dzień, kończy się egzaminem z zakresu eksploatacji i dozoru, zaś w przypadku jego pozytywnego wyniku otrzymuje się uprawnienia na 5 lat.

Szkolenia cieplne G2

Tutaj jest dość podobnie – adresaci tych szkoleń to te same osoby, co w poprzednim akapicie. Te kursy zawodowe skierowane są przede wszystkim do palaczy kotłów, serwisantów, instalatorów i monterów. Podobnie te szkolenia SEP kończą się egzaminem z eksploatacji i dozoru oraz trwają jeden dzień.

Szkolenia gazowe G3

Te kursy SEP także trwają jeden dzień i kończą się podobnym jak wyżej egzaminem. Uczestnikiem tego kursu może być każda osoba związana zawodowo z eksploatacją, dozorem tudzież instalacją sieci gazowych albo urządzeń wykorzystujących paliwo gazowe.

Szkolenia pomiarowe

Ten rodzaj szkolenia SEP kierowany jest do wszystkich, którzy chcą uzyskać uprawnienia do wykonywania prac kontrolno – pomiarowych. Inaczej rzecz ujmując – zaleca się wykonanie tego kursu SEP wszystkim osobom dokonującym przeglądów technicznych przeróżnych urządzeń, instalacji, tudzież sieci elektroenergetycznych.

Kursy zawodowe SEP – informacje ogólne

Jak zatem widać – egzamin z powyższych kursów obejmuje podobne treści. Dzięki temu można spokojnie wykonać wszystkie kursy SEP w ciągu jednego dnia, co oszczędza nam czas i wysiłek. Oczywiście istnieje także możliwość podejścia tylko do samego egzaminu, jeśli ktoś jest pewien swojej wiedzy i umiejętności.

Jak zaś należy zapisać się na egzamin? Trzeba wejść na stronę SEPm znaleźć najbliższy ośrodek, sprawdzić kiedy jest tam organizowane interesujące nas szkolenie, wypełnić formularz, zapłacić i gotowe! Pamiętajmy, że istnieją specjalne promocje, dla firm zapisujących jednocześnie kilka grup pracowników.