Materiały

Ekologiczny ekogroszek

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego, charakteryzuje się niską zawartością siarki oraz bardzo małą ilością popiołu powstałą po jego spalaniu. Jest to paliwo czysto ekologiczne, które emituje śladowe substancje do środowiska. Dzisiaj ekogroszek został doceniony i przez większość ludzi nazwany jest paliwem przyszłości.

Jak powstaje ekogroszek?

Zalety ekogroszku odkryto przez przypadek, ponieważ ekogroszek zawsze był produktem powstałym ze spalania węgla kamiennego. Zawsze uznawano go za produkt uboczny, taki z którego nie ma żadnej korzyści. Ogrzewanie domów węglem kamiennym czy brunatnym jest tanie ale nie jest ekologiczne, natomiast ogrzewanie ekogroszkiem też może być tanie i jest z całą pewnością ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu. W dobie gdzie wszyscy walczą ze smogiem, ekogroszek wydaje się być najlepszą bronią. Wykorzystywany w piecach bezdymnych, bezobsługowych, czystych daje możliwość łatwego i bezproblemowego ogrzewania domów mieszkalnych.

Ekologiczny ekogroszek

Producent ekogroszku stara się by jego produkt był jak najbardziej ekologiczny i spełniał określone normy. Dlatego też zawsze trzeba kupować ekogroszek ze źródeł już sprawdzonych. Ekogroszek ceny hurtowe ma w granicach 1000, 1100 złotych za tonę. Sprzedawany ekogroszek hurt jest luzem lub w workach po 25 kg. Ekogroszek nie zawsze jest produktem ekologicznym a wszystko zależy od rodzaju węgla, z którego jest zrobiony. Im kaloryczny węgiel i im lepsze są jego właściwości tym lepszy jest i bardziej ekologiczny ekogroszek z danego węgla wykonany.

Odpowiednie piece

Do spalania ekogroszku wykorzystuje się piece z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Piece mają bardzo dużą sprawność a wszystkie parametry ustawiane w nich są elektronicznie. Dlatego gdy tylko zakupimy ekogroszek hurt od złego producenta lub z hurtowni, która sprzedaje zły ekogroszek, zostaje to natychmiast zauważone. Piec złego rodzaju ekogroszek spala w bardzo szybkim czasie. Producent ekogroszku dobrego, o dużej kaloryczności wypuszcza na rynek towar ekologiczny. Zauważyć bowiem trzeba, że im mniej spalamy paliwa bardziej ekonomicznego tym bardziej mniej wytwarzamy zanieczyszczeń emitowanych do środowiska. Inwestując w odpowiednie piece, przystosowane do spalania ekogroszku mamy pewność, że nasze działania są proekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu.