Technologia

Dlaczego warto używać monitorów OLED w przemyśle?

Każdy z nas wie, jak wiele trudu i przemyśleń wymaga kupienie telewizora do domu. Musi cechować się on ogromną ilością funkcji i parametrów, które pozwolą używać go w sposób wygodny i komfortowy. Mało kto jednak wie, że znacznie bardziej skomplikowane jest wybieranie odpowiedniego ekranu do zastosowań przemysłowych. Tu liczba parametrów, które muszą zostać spełnione, jest wielokrotnie wyższa.

Jakie parametry są potrzebne?

Monitory, które pracują w przemyśle, np. na różnego rodzaju halach produkcyjny, zwykle służą do prezentowania pracy urządzeń przemysłowych. Pracownik obsługujący daną maszynę widzi wyświetlane na monitorze postępy pracy, lecz również stan techniczny maszyny. Warto tu jednak zauważyć, że nie jest to tylko zwykłe obserwowanie parametrów i stanu technicznego, lecz przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo załogi, samego pracownika, lecz również rzecz jasna maszyny. Niedopilnowanie lub przeoczenie może kosztować bardzo wiele.A o takie błędy nie jest trudno. W końcu warunki przemysłowe to nie sterylny pokój dzienny w mieszkaniu. Monitory muszą pracować w warunkach o często ograniczonej widoczności, a także pełnej wilgoci, lub też wysokiej temperatury.

Dlaczego właśnie monitory OLED?

Do tej pory w takich warunkach ciężko było o dobry monitor, który byłby w stanie sprostać wszystkim wytycznym. Do czasu, jednak gdy pojawiły się monitory OLED. Technologia ta pozwala bowiem wytworzyć ekran, który wprost idealnie nadaje się do pracy w ciężkich i niesprzyjających warunkach. Monitor OLED cechuje się bowiem przede wszystkim niezwykle dobrym, czysty i bardzo wyraźnym obrazem. Zarówno jego barwy, jak i kontrast są na poziomie do tej pory niespotykanym. Monitor OLED to także ogromny kąt widzenia. W tradycyjnym monitorze LCD dobry obraz uzyskiwany jest jedynie podczas patrzenia na niego na wprost, co mocno ogranicza i utrudnia prace przy takiej maszynie. Monitor OLED natomiast zachowuje idealny obraz pod każdym kątem, co znacznie ułatwia prace.Rzecz jasna takie modele monitorów OLED to również pełne zabezpieczenie przed unoszącym się w powietrzu pyłem, wilgocią, czy też panującą bardzo wysoką temperaturą. Takie połączenie cech, czyli zabezpieczenie przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, a także generowany idealny wręcz obraz spowodowało, że monitor tego typu stał się pierwszym wyborem w każdej hali produkcyjnej i przemysłowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.