Środowisko

Rodzaje opakowań jednorazowych

Opakowania jednorazowe wykorzystuje się od wielu lat. Z całą pewnością są bardzo funkcjonalne i przydają się w rozmaitych sytuacjach. Hurtownia opakowań oferuje mnóstwo rozwiązań, które znacznie ułatwiają pracę np. lokalom gastronomicznym. Jakie rodzaje takich produktów są dziś dostępne?

Pudełka papierowe i piankowe

Płaskie kartony o różnych rozmiarach, otwierane od góry, to popularne pudełka na pizzę. Tego typu opakowania jednorazowe znajdują zastosowanie w lokalach, w których można zamawiać na telefon to popularne włoskie danie. Pudełka te są ekologiczne, a dodatkowo dobrze zatrzymują temperaturę. Dzięki temu pizza dociera do klienta w odpowiednich stanie. Podobnie jest z białymi pojemnikami z pianki, które świetnie sprawdzają się przy daniach obiadowych. Z kolei cukiernie i kawiarnie wyposażone są w papierowe opakowania jednorazowe. W ten sposób można przechowywać lub przewozić ciasta, torty, bezy i inne słodkości.

Opakowania plastikowe do zup, sosów i sałatek

Wersje plastikowe to najczęściej głębokie pudełka o różnych rozmiarach. Służyć mogą do transportowania lub przechowania jedzenia w lodówce. Niektóre z nich stosowane są do ciepłych potraw, np. zup, kremów itp. Opakowania jednorazowe z plastiku można także wykorzystywać do podawania sosów w knajpach czy pizzeriach. Wiele restauracji serwujących sałatki lub zestawy sushi na wynos pakuje je właśnie w przezroczyste, plastikowe pudełka. Warto dodać, że hurtownia opakowań oferuje różne pojemności i rozmiary. Dzięki temu każdy lokal znajdzie opcję dostosowaną do sprzedawanych produktów i potraw.

Naczynia jednorazowe

Poza opakowaniami bardzo istotnym elementem są również naczynia jednorazowe. Te z kolei znajdują częste zastosowanie w pubach, barach, restauracjach fast food, ale także na rozmaitych eventach i prywatnych imprezach. Naczynia jednorazowe, które również dostępne są w hurtowni opakowań, to różnej wielkości miseczki, kubki, filiżanki, talerze, tacki, łyżki czy widelce, wykonane z plastiku, papieru, drewna, aluminium lub styropianu. Wykorzystanie ich do konsumpcji różnorodnych napojów, deserów i dań sprawia, że po posiłku nie jest konieczne zmywanie. Przy dużych imprezach bardzo ułatwia to wszystkie czynności porządkowe. Z opcji tej warto korzystać także wszędzie tam, gdzie dostęp do wody jest utrudniony, a więc np. na biwaku czy w podróży.