Technologia

Nowocześni producenci folii ochronnych

Folie ochronne znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach, jak na przykład: meblowej, handlowej, budowlanej. Są wykorzystywane do ochrony przedmiotów przed zniszczeniem mechanicznym lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego też powodu producenci starają się wykorzystywać coraz to nowsze i bardziej trwałe materiały posiadające właściwości ochronne i pełniące funkcje zabezpieczające.

Folia PE – właściwości i zastosowanie

Folia polietylenowa (PE) to produkt powstający z recyklingu tworzyw sztucznych lub uzyskiwana jest z polimeru etanu, inaczej mówiąc – polietylenu.Wspaniale się sprawdza w budownictwie, przemyśle odzieżowym lub spożywczym. Wykazuje wiele właściwości, z powodu których używana jest jako folia ochronna. Jest odporna na działanie wilgoci, niską temperaturę, starzenie się materiału i wrażliwa na ciepło. Ponadto nie zawiera substancji toksycznych, jest bezwonna i elastyczna. Może być użyta jako materiał izolacyjny pod posadzki, wylewki, jako materiał chroniący stolarkę okienną lub drzwiową na etapie wykończenia itp.Aby spełniała swoją rolę, folia polietylenowa producent gwarantuje jakość i bezpieczeństwo jej użytkowania.

Włóknina polipropylenowa – delikatny materiał wysokiej jakości

Nazwę flizelina producent często zastępuje słowem agrowłóknina lub włóknina polipropylenowa. Posiada właściwości ognioodporne, przepuszczające powietrze, nie strzępi się i nie rwie podczas jej cięcia. Jest materiałem bardzo łatwym w użytkowaniu, z tego też powodu zostaje wykorzystywana w sadownictwie i rolnictwie jako podłoże ściółkowe zabezpieczające przed wzrostem chwastów. Może też służyć do okrywania roślin i krzewów zimową porą. Wykorzystywana jest również jako materiał tapicerski, tworzywo wzmacniające łączenia płyt gipsowo-kartonowych lub maskujące pęknięcia gładzi. Flizeliny używa się też w produkcji maseczek ochronnych i innych sprzętów ochronnych, które mają zastosowanie w medycynie.

Producent folii ochronnych powinien zapewniać gwarancję bezpiecznego stosowania sprzedawanych materiałów i tworzyw. Szczególnie jeśli dotyczy to artykułów mających bezpośredni kontakt z roślinnością lub ochroną zdrowia człowieka. Bezpieczeństwo i najlepsza jakość materiałów to gwarancja skutecznej ochrony.