Maszyny i sprzęt, Materiały

Poznaj najpopularniejsze rodzaje wykładzin przemysłowych

Wykładziny dywanowe przemysłowe ciszą się dużą popularnością wśród kupujących. Nietrudno jednak zorientować się, że nie wszystkie są przyjmowane z jednakową życzliwością. Powodzenie zakupu jest w dużej mierze uzależnione od wyboru ich najlepszego rodzaju.

Najpopularniejsze wykładziny przemysłowe

Tworząc ranking najpopularniejszych wykładzin przemysłowych, z pewnością na jednym z pierwszych jego miejsc musielibyśmy umieścić wykładziny dywanowe. Przeważnie mamy z nimi do czynienia w biurach, choć możemy spotkać je także w lokalach gastronomicznych, hotelowych recepcjach oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, których właściciele chcą stworzyć wrażenie przytulnej, domowej atmosfery. Wykładzina przemysłowa tego rodzaju może być zarówno propozycją welurową, jak i pętelkową oraz igłowaną. Dużym zainteresowaniem cieszy się dziś także szeroki wybór wykładzin dywanowych przemysłowych w płytkach. Od wykładziny przemysłowej dywanowej oczekuje się przede wszystkim atrakcyjności wizualnej. Jej parametry techniczne także są ważne, ich znaczenia nie da się jednak opisać jako kluczowego, Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się gumolit przemysłowy. Wykładziny dywanowe przemysłowe tego typu są produkowane z wykorzystaniem polichlorku winylu. Są odporna na uszkodzenia, a utrzymanie ich w czystości nie należy do zadań skomplikowanych. Gumolit przeważnie pojawia się w pomieszczeniach socjalnych, choć mamy z nim do czynienia również na halach produkcyjnych.

Mniej popularne rodzaje wykładzin przemysłowych

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie, jakie wzbudza Wykładzina przemysłowa flokowana. Ta jest często promowana jako rozwiązanie posiadające wszystkie zalety gumolitu i klasycznej wykładziny dywanowej, jest więc znakomitą opcją dla tych kupujących, którym zależy na uniwersalności. Wykładziny przemysłowe flokowane zwracają na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na obecność włókien nylonowych o dużym zaostrzeniu. Są cenione zwłaszcza tam, gdzie przebywają alergicy. Lista nie byłaby kompletna także wtedy, gdybyśmy nie wspomnieli o wykładzinie kauczukowej. Ta jest ceniona ze względu na estetyczny wygląd, imponuje jednak także swoją odpornością na ścieranie.