Transport

Zbiorniki IBC

Czołowy lider plastikowych, przemysłowych opakowań produkuje plastikowe pojemniki do różnego rodzaju branż produkcji przemysłowej. Wiele z takich kontenerów to opakowania specjalistyczne, przeznaczone do przewozu i magazynowania różnego rodzaju substancji. Wykorzystanie nowoczesnych opakowań w przemyśle pozwala na sprawne działanie firm logistycznych, które dzięki tego rodzajom opakowań mogą sprawnie organizować transportu, które generują wiele oszczędności.

Czym jest kontener IBC

Pojemnik IBC to super nowoczesne opakowanie substancji ciekłych, palnych i niebezpiecznych. czasami tego typu pojemniki wykorzystuje się do przechowywania wody, środków dezynfekujących czy alkoholi. Pojemniki wykorzystywane są w przemyśle chemicznym jak i w przemyśle spożywczym. Są to opakowania wielokrotnego użytku, zwrotne, wykonane z polietylenu.

Jaki jest pojemnik IBC

Są to pojemniki bardzo trwałe i odporne na urazy mechaniczne czy na szkodliwe działanie substancji żrących. Dzięki temu, że są półprzeźroczyste można obserwować substancję, która znajduje się wewnątrz takiego pojemnika.pojemnik czy kontener IBC znajduje się w metalowym koszu, który stabilizuje dany zbiornik, jest dla niego ochroną i znacznie ułatwia jego załadunek i rozładunek. Pojemniki mają ergonomiczny kształt, przez co można je układać jeden na drugim. Ten z kolei fakt powoduje, że transportując lub przechowując pojemniki IBC oszczędza się bardzo dużo przestrzeni. IBC wymiary ma standardowe i są to najczęściej: długość 1200 mm, szerokość 1000 ml a wysokość 1175. Ich pojemność to około 1000 l, jednak czasami są drobne różnice w ich wymiarach. Występują bowiem kontenery IBC o pojemności 600 l lub 300 l płynu.

Wytwarzane precyzyjnie

Producent opakowań plastikowych produkuje nie tylko pojemniki typu IBC. Wszystkie opakowania plastikowe produkowane są tak, by jak najlepiej zabezpieczyć przewożony lub przechowywany towar. Ponadto wszystko to ma jak najlepiej pasować i funkcjonować w nowoczesnych i zautomatyzowanych magazynach. Dlatego pojemniki, kontenery, skrzynki, skrzyniopalety czy opakowania przemysłowe produkowane są z jak najlepszych materiałów i przy użyciu nowoczesnych technik produkcyjnych. Dzisiaj opakowania produkowane są dokładnie i precyzyjnie, tak by można było bezpiecznie przechowywać różnego rodzaju towary. Dlatego też ibc wymiary ma różne, jak i inne opakowania plastikowe też dają ogromny wybór, jeśli chodzi o ich wymiary i rozmiary.