Uncategorized

Plusy i minusy mopów

Mop to przyrząd, bez którego ciężko sobie wyobrazić sprzątanie. Nie można się bez niego obejść w mieszkaniach, a co dopiero na dużych powierzchniach, gdzie zastosowanie mają głównie mopy profesjonalne, znane także jako mopy przemysłowe. Dobrze wybrany mop pozwoli nam na efektywne, a co najważniejsze – na szybkie sprzątanie nawet tych dużych powierzchni. Skompletowanie odpowiedniego zestawu do mopów profesjonalnych, czyli odpowiedniego kija, wiaderka i odciskarki sprawia, że sprzątanie będzie samą przyjemnością. Na rynku znajdziemy wielu producentów mopów profesjonalnych. Warto przejrzeć wszystkie oferty i zastanowić się, jakiego mopa konkretnie potrzebujemy.

Mopy profesjonalne – jakie powinny spełniać wymagania?

Dobry mop profesjonalny powinien być przede wszystkim łatwy i szybki w obsłudze. Takie jego cechy sprawią, że sprzątanie będzie jeszcze sprawniejsze. Ten idealny mop powinien się nadawać do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Kupujący mopy przemysłowe koniecznie też powinniśmy się zaopatrzyć w niedrogi multi-funkcjonalny zbierak podłogowy, który to bardzo dobrze radzi sobie ze sprzątaniem podłogi, ale też i sufitu oraz ma cechy tradycyjnego mopa. Idealny mop przemysłowy to taki, który ma elastyczny uchwyt kija i białą naturalną gumę. Ważne też, by po eksploatacji (zużyciu mopa) można było wymienić tylko jego końcówkę, bez konieczności wymiany stelaża. Jeżeli mop skonstruowany jest w inny sposób, od razu powinniśmy go omijać szerokim łukiem, ponieważ ciągła wymiana całego mopa to tylko zbędne koszty.

Jak powinny myć dobre mopy profesjonalne?

Najważniejszą cechą dobrego mopa jest oczywiście to, że powinien on doskonale czyścić/zmywać daną powierzchnię.

Na sam początek warto stwierdzić pewną oczywistość: dobry mop musi po prostu porządnie zmywać podłogi, a przy tym nie może pozostawiać żadnych smug czy śladów. Niestety, ale te standardowe (zwykłe) mopy, np. mopy sznurkowe lub paskowe, bardzo często sobie z tym nie radzą, dlatego w przypadku profesjonalnych usług, gdzie sprzątane są ogromne powierzchnie, zawsze powinniśmy wybierać profesjonalny sprzęt. Tu doskonale sprawdzi się np. mop płaski, obrotowy lub parowy. Ostatnio bardzo popularne są mopy parowe. Dlaczego? Ponieważ podgrzewana w nim woda niezwykle skutecznie usuwa wszelkie zarazki i to bez użycia detergentów. Takie rozwiązania sprawdzą się wiec w miejscach publicznych. Do profesjonalnego sprzątania niezbędne są mopy profesjonalne, czyli parowe.