Uncategorized

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem skrzyniopalet

Masz już dość skrzyniopalet, które do niczego się nie nadają po kilku sezonach? Właściciele przedsiębiorstw często starają się zaoszczędzić, kupując skrzynie gorszej jakości. Ale na dłuższą metę skutkuje to jeszcze większymi wydatkami i mnóstwem straconych nerwów. Innym powodem, dla którego kupione skrzyniopalety nie spełniają dobrze swojej roli, jest brak wiedzy o tym, w jaki sposób je wybierać. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa, a dobór odpowiedniego rozmiaru nie wystarczy, żeby skrzynia była funkcjonalna. Dowiedz się podstawowych rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na zakupy!

1. Nie dobieraj rozmiaru skrzyniopalety do ilości produktów

Wiele osób popełnia błąd, decydując się na ogromne kisteny z powodu dużej ilości towaru, który muszą przetransportować. Jeśli Twoje produkty nie mają zbyt wielkich rozmiarów i bez problemu zmieszczą się do mniejszych pojemników, lepiej zrezygnować z dużych skrzyniopalet. Skrzyniopalety plastikowe, które są małe, będą bardziej praktyczne i pomogą uniknąć przeciążeń w samochodach ciężarowych. W sprawny sposób będziesz mógł regulować ilość przewożonego towaru i dopasować go do możliwości pojazdu.

2. Wybierz wytrzymałe tworzywo, nawet jeśli będzie droższe

Nie warto oszczędzać na słabych jakościowo skrzyniopaletach, ponieważ przełoży się to na stan Twoich produktów. Drewniane skrzynie są bardziej podatne na zniszczenia i o wiele trudniej je naprawić tak, aby sprawnie funkcjonowały przez kolejne sezony. Dlatego zwróć uwagę na skrzyniopalety plastikowe. Są odporne na działanie różnych środków chemicznych, które mogą wyciec podczas transportu produktów, a mimo to bardzo lekkie. Nie musisz się także obawiać wystawiania ich na dwór. Kisteny są niepodatne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego nie zniszczy ich żadna ulewa. Choć skrzyniopalety plastikowe mają wyższą cenę niż te zrobione z drewna, to przekłada się ona na jakość i wytrzymałość skrzyni, co na dłuższą metę okazuje się sporą oszczędnością.

3. Zastanów się, który kształt najłatwiej będzie umyć

O stan i czystość skrzyniopalet trzeba dbać. Kiedy będą zaniedbane, nagromadzą się w nich szkodliwe bakterie i roztocza, które bardzo obniżą jakość Twoich produktów. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup skrzyniopalet, zwróć uwagę na ich kształt. Nie powinny mieć zakamarków, do których trudno się dostać, ponieważ będą siedliskiem bakterii, a wyczyszczenie ich zajmie mnóstwo czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/