Logistyka

Dlaczego wszyscy wybierają EUR o palety?

Czym tak naprawdę jest europaleta i dlaczego zaskarbiła sobie tak ogromną popularność, praktycznie w całej Europie? Dzisiaj wszystkie firmy, które zajmują się transportem, logistyką czy magazynowaniem, korzystają z palet tego typu. Unifikacja palet to ogromne usprawnienie wszystkich procesów logistycznych i transportowych.

Kilka słów o palecie EUR o

Europaleta powstała w celu ustanowienia tych samych standardów w transporcie czy magazynie. Ładowanie towaru na paletach o tych samych wymiarach sprawiło, że znacznie usprawnił się cały proces logistyczny. Dzięki temu można było dokładnie planować powierzchnię ładowną każdego transportu czy też powierzchnię magazynową. Nagle otworzyły się możliwości uzyskania znacznych oszczędności, nie tylko finansowych, ale także i powierzchniowych.Waga i wymiary palety EUR o pozwoliły na optymalne wykorzystanie jakiejkolwiek powierzchni składowania. Ponadto zagwarantowały niską masę własną i statyczną nośność, wynoszącą nawet aż do 4000 kg.

Waga i wymiary palety EUR o

EUR o paleta wymiary ma swoje znormalizowane określoną normą przez Unię Europejską. Wymiar europalety jest specjalnie dostosowany do załadunkowej powierzchni samochodów ciężarowych i morskich kontenerów. Waga palety euro to 25 kg. Podstawowe i znormalizowane wymiary europalety to 800mm na 1200mm. Bardzo istotnymi elementami w budowie każdej europalety jest fazowanie na czterech rogach oraz ostre górne krawędzie prowadnic. Wtedy, dzięki takiej konstrukcji, łatwo jest europalety ładować i rozładowywać.

Waga palety euro jest niezmienna, a wymiar europalety też najczęściej taki sam jak wskazany wyżej.

Dlaczego europaleta wymiary ma właśnie takie?

Europaleta została zbudowana i skonstruowana tak, by idealnie dopasować się do transportu, w którym bywa przewożona. Jej waga własna daje możliwość zachowania wartości ładowności roboczej na poziomie 1500 kg. Natomiast, przy takiej wadze, paleta posiada maksymalną nośność statyczną 4000 kg. Wszystkie parametry europalety dają możliwość, by kontener morski lub samochód ciężarowy były optymalnie załadowane. Całkowite wykorzystanie powierzchni ładownej pozwala na generowanie znacznych oszczędności i również z tego powodu tak ceniona jest europaleta.

Stopka