Logistyka

Folia polietylenowa i jej zastosowanie w różnych dziedzinach

Folia polietylenowa jest bardzo często stosowana zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych. Jedną z jej niezaprzeczalnych zalet jest niska cena. Co jeszcze decyduje, że jest tak popularna? Co ma wspólnego z flizeliną?

Folia polietylenowa producent musi być solidny

Popularność folii polietylenowej jest niezaprzeczalna. Doskonale sprawdza się w bardzo wielu zastosowaniach. Aby jednak dobrze spełniała swoje zadania, musi mieć odpowiednią jakość. Ta zaś zależy od producenta. Dlatego warto wybierać solidnych i sprawdzonych producentów. Powinni oni spełniać określone kryteria, m.in. mieć solidną bazę sprzętową, ich produkty powinny mieć niezbędne atesty. Dobrze jest, aby wytwarzając wyrób taki, jak Folia polietylenowa producent był w stanie zrealizować także zlecenie indywidualne, np. folię o określonym kolorze czy antypoślizgową. Producent folii ochronnych powinien zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość swoich produktów na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei przy takim produkcie, jak flizelina producent musi brać pod uwagę dziedzinę, w której będzie ona wykorzystywana.

Zalety folii polietylenowej

Folia polietylenowa jest wręcz niezastąpiona w budowlance. Wykorzystuje się tu jej wytrzymałość oraz odporność na czynniki atmosferyczne, w tym na niskie temperatury. Dzięki tym zaletom folia jest świetną izolacją przeciwwilgociową. Bardzo często folię stosuje się do zabezpieczania różnych przedmiotów, szczególnie podczas transportu. Producent folii ochronnych proponuje też ciekawe rozwiązania w postaci folii ochronnych z klejem. Dzięki niej zabezpieczone powierzchnie są dobrze chronione przez zarysowaniami oraz przed brudem i pyłem.Coraz częściej jest też stosowana flizelina (wigofil), materiał, który również jest wykonywany z polietylenu. W przypadku produktu, jakim jest flizelina producent w tracie procesu zgrzewa lub skleja specjalnie wytworzone włókna polietylenowe. To powoduje, że uzyskany materiał jest niezwykle wytrzymały na ścieranie i rozciąganie, a jednocześnie jest lekki i delikatny. Dlatego oprócz tradycyjnego zastosowania w przemyśle odzieżowym, coraz częściej stosuje się flizelinę w ogrodnictwie, florystyce, budownictwie czy w wyposażeniu wnętrz (np. przy produkcji tapet).