Logistyka

Pojemniki do płynów specjalnych

Różne gałęzie przemysłu i przeróżne branże, obok pojemników na towary i produkty stałe potrzebują też czasami pojemniki do substancji płynnych i półpłynnych. Nadaje się do tego idealnie zbiornik IBC. Substancje zapakowane w ten pojemnik są idealnie zabezpieczone bez względu na wszelkiego rodzaju warunki.

Na czym polega fenomen zbiornika IBC?

Zbiornik IBC ma bardzo wiele zalet, przede wszystkim jest to opakowanie bardzo praktyczne, mocne i trwałe, odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia mechaniczne i upadki. Posiada wszelkie certyfikaty i spełnia określone normy. Zapakowane w niego mogą być substancje każdego rodzaju, nawet te chemiczne czy też te najbardziej niebezpieczne. Odpowiednie zabezpieczenia stosowane w takich zbiornikach dają nawet ochronę przed promieniowaniem UV.

Fenomen zbiornika ibc polega na tym, że jest on wykonany z bardzo gęstego polietylenu. Pojemnik umieszczony jest w klatce metalowej. Jest to jakby drugie zabezpieczenie zbiornika. Klatka jest odporna na wszelkiego rodzaju zgniatanie, zarówno pionowe jak i poziome. Dzięki temu pojemniki IBC mogą być umieszczane jeden na drugim. Takie łatwe i proste magazynowanie ich sprzyja dużym oszczędnościom, jeśli chodzi o transportowanie. Dodatkowo wszystko umieszczone jest na palecie drewnianej, plastikowej czy metalowej. Zbiornik IBC ma zamontowany dekiel i zawór, który jest kranem, umożliwia to łatwe napełnienie pojemnika jak i łatwe jego opróżnienie.

Wykorzystywany w każdej branży

Kontenery IBC są bardzo popularne, a o ich zaletach wiedzą wszyscy. Z tego też powodu są one wykorzystywane w każdej branży, w każdej gałęzi każdego przemysłu. Spotkać je można w branży spożywczej, kosmetycznej, farmakologicznej, motoryzacyjnej czy też chemicznej.Zawsze w każdych warunkach i w każdej sytuacji zawarta w ich ciecz będzie bezpieczna i doskonale zabezpieczona w czasie transportu.

Posiadają odpowiednie certyfikaty

Tego typu pojemniki nie są przypadkowe, posiadają one specjalne certyfikaty, odpowiadają danym normom unijnym, a do tego przechodzą odpowiednie testy, które sprawdzają ich trwałość i moc oraz wytrzymałość.Plastikowe kontenery na płynne substancje są mocne i odporne na przeciekanie. Nic ich nie zniszczy i zawsze będą idealnie zabezpieczać towar, który został w nie zapakowany. Z tych właśnie powodów tego typu zbiorniki są tak bardzo popularne.