Technologia

Sublimacja, czym dokładnie jest?

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest oryginalność i możliwość wyróżnienia się z tłumu. Zaakcentować swoje istnienie powinny nie tylko określone firmy czy przedsiębiorstwa, ale i osoby prywatne, które mają coś do powiedzenia. Na tego typu wyróżnienie się z tłumu dobrym narzędziem może być druk sublimacyjny. Sublimacyjne nadruki na różnego rodzaju przedmiotach pozwalają pokazać firmę i dają możliwość jej zareklamowania oraz wypromowania.

Na czym to polega?

Spersonalizowane torby, plecaki, chusty, koszulki, kubki, długopisy czy innego rodzaju przedmioty bardzo dobrze informują i reklamują. Nadruk sublimacyjny wykorzystywany jest w różnego rodzaju sytuacjach, a najczęściej wykorzystywany jest w reklamie. Koszty samego druku nie są zbyt wysokie, a i maszyny wykorzystywane do sublimacji druk nie są też bardzo skomplikowane.Druk sublimacyjny jest w pełni oparty na procesie sublimacji. Wszystko opiera się na konkretnym projekcie, który najpierw zostaje przeniesiony na papier transferowy, a następnie przy wykorzystaniu odpowiednich wodnych tuszy wszystko pod odpowiednim ciśnieniem i przy danej temperaturze zostaje przeniesione na materiał docelowy.Sublimacja druk to bardzo dobry sposób na wykonanie spersonalizowanych i reklamowych przedmiotów. Ponadto nadruk sublimacyjny ma bardzo wiele zalet.

Sublimacja druk nie ma żadnych wad

Sublimacyjne nadruki znane są już od dość dawna. Jest to jedno z przykładowych narzędzi, które pomaga zaistnieć i wypromować dany produkt. Tego rodzaju druk jest trwały, mocny, nie kruszy się, jest bardzo wyrazisty i dokładnie widoczny z daleka. Kolory wykonane tą metodą druku nie blakną i nie niszczą się po jakimś czasie użytkowania zadrukowanych przedmiotów.Bardzo często tego typu druk stosuje się na przedmioty, które poddawane są bardzo trudnym warunkom. Na przykład w taki sposób drukuje się reklamowe flagi, które umieszcza się na świeżym powietrzu. Słońce, wilgoć, promienie UV, różnego rodzaju temperatury czy opady nie są w stanie zniszczyć reklamowej grafiki czy reklamowych napisów wykonanych metodą sublimacji. Druk jest bardzo trwały i przez bardzo długi czas niezniszczalny. Dlatego metoda ta tak często wykorzystywana do drukowania gadżetów reklamowych i innych materiałów.