Logistyka

Pojemniki IBC – znaczne ułatwienie w magazynowaniu i transporcie

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zoptymalizować transport produktów płynnych i półpłynnych, to zapoznaj się z niezwykłym rozwiązaniem, jakim są pojemniki IBC. Dzięki nim magazynowanie oraz przewożenie różnorodnych cieczy jest znacznie łatwiejsze oraz bezpieczniejsze, a Ty masz szansę na realne oszczędności.

Duża pojemność i wyjątkowe rozwiązania

Pojemniki plastikowe 1000l zostały wykonane z wysokiej jakości polietylenu, który przystosowany jest do przechowywania różnorodnych cieczy. Wysoka gęstość sprawia, że bezpiecznie można w nich magazynować także substancje szczególnie niebezpieczne jak kwasy, zasady, alkohole czy oleje. Pojemnik plastikowy 1000l z powodzeniem może być także używany do płynnych produktów spożywczych jak woda, soki czy napoje. Odpowiednie certyfikaty zapewniają im bezpieczny kontakt z żywnością. Z tego powodu pojemniki IBC mają zastosowanie w wielu przemysłach: spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym czy motoryzacyjnym. Usprawniają nie tylko proces przechowywania, ale także transport, a to wpływa na wyjątkową ekonomię tych procesów i dodatkowe zyski.

Aby w magazynie więcej pomieścić

Przechowywanie oraz przewożenie takich materiałów może nastręczać wiele trudności. To ładunki ciężkie, delikatne, a często i niebezpieczne. Nie można sobie jednak pozwolić na dodatkowe transporty, które generują większe koszty. Pojemniki plastikowe 1000l z powodzeniem można ustawiać jeden na drugim. Jest to zasługa metalowego koszyka z metalu galwanizowanego, który stanowi niezwykłą ochronę dla znajdującego się wewnątrz pojemnika z polietylenu lub ze stali szlachetnej, który chroni przede wszystkim przed uszkodzeniami oraz dzięki znajdującej się na spodzie palecie drewnianej, metalowej lub plastikowej. Znacznie ułatwia to także zastosowanie wózka widłowego przy rozładunkach i załadunkach.

Małe, ale istotne elementy

Pojemnik plastikowy 1000l jest łatwy i szybki w napełnianiu czy opróżnianiu. Wpływ ma na to zastosowanie nowoczesnych zaworów 2 lub 3 calowych z wysokiej jakości wymiennymi uszczelkami. Co ważne, polietylenowy pojemnik plastikowy 1000l jest również półprzezroczysty, a dzięki temu możemy cały czas monitorować poziom i stan cieczy. Jest on również odporny na zmienne warunki atmosferyczne.