Logistyka

Zastosowanie kontenerów IBC w przemyśle

Kontenery IBC to rozwiązanie idealne do transportu płynnych mediów wszelkiego rodzaju. Tego rodzaju specjalistyczne opakowania cieszą się bardzo dużą popularnością i są powszechnie wykorzystywane w wielu różnych branżach. Do czego wykorzystuje się kontenery IBC i dlaczego warto z nich korzystać?

Budowa pojemników IBC

Każdy kontener IBC składa się przede wszystkim z pojemnika na ciecz, który jest umieszczony na przystosowanej do transportu tego rodzaju ładunku palecie. To właśnie dlatego pojemniki IBC często nazywane są również paletopojemnikami. Tego rodzaju pojemniki na paletach są dodatkowo zabezpieczane przy pomocy sztywnej klatki, co pozwala nie tylko zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa transportowanej cieczy, ale również wykorzystać optymalnie dostępną przestrzeń.

Gdzie stosuje się pojemniki IBC?

Istnieją różne rodzaju paletopojemników, jednak każdy pojemnik IBC został zaprojektowany w taki sposób, aby nadawał się do transportu i do przechowywania substancji szkodliwych i niebezpiecznych, które wymagają odpowiedniego certyfikatu UN. Oczywiście tego rodzaju opakowania przystosowane do przechowywania cieczy są powszechnie stosowane w przemyśle spożywczym. Materiały, z których wykonuje się te pojemniki, zostały przystosowane do transportu produktów spożywczych i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Poza tym pojemnik IBC znajduje zastosowanie w branży farmaceutycznej, w branży kosmetycznej, w branży chemicznej, a także w przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją pojazdów.

Zalety paletopojemników

Profesjonalne kontenery IBC posiadają wiele zalet i zdecydowanie warto w nie zainwestować. Wybór właściwego opakowania przeznaczonego do przechowywania i transportu danego rodzaju wyrobów jest bardzo ważny. W tej kwestii naprawdę nie należy oszczędzać, ponieważ niskiej jakości opakowania mogą przyczynić się do poważnych strat finansowych. Zakup wysokiej jakości kontenerów IBC to inwestycja na długie lata, ponieważ wytrzymałe opakowania są odporne na zużycie i charakteryzują się długą żywotnością. Oczywiście spójny system pojemników ułatwia ich transport oraz magazynowanie, co przekłada się na optymalizację całego łańcucha dostaw. Składany kontener IBC to dodatkowe ułatwienie.