Maszyny i sprzęt

Zalety druku sublimacyjnego

Wydruk sublimacyjny to wysokiej jakości nadruk na różnego rodzaju przedmiotach czy odzieży. Charakteryzuje się on przede wszystkim wyrazistymi barwami, a także szybkością wykonania. Dlatego chętnie wykorzystywany jest w szczególności przy takim rodzaju odzieży jak koszulki.

Podstawowe informacje

Metoda, która obejmuje druk sublimacyjny na tkaninach to jeden z najbardziej popularnych rodzajów wykonywania cyfrowych nadruków. Używa się jej przede wszystkim do nadrukowywania obrazów i grafik, które posiadają stosunkowo wysoką jakość na powierzchnie różnego rodzaju tkanin. Wydruk sublimacyjny często wykorzystywany jest do umieszczania obrazów i grafik na przykład na materiałach promocyjnych, takich jak podkładki pod myszki lub kubki, a także na różnego rodzaju odzieży, wśród której można wyróżnić przede wszystkim koszulki. Sublimacja koszulki posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to metoda, która wykonywana jest niezwykle szybko. Jest ona także bardzo efektywna, ponieważ powstające nadruki posiadają stosunkowo wysoką jakość wykonania. Dlatego też różnego rodzaju przedmioty lub odzież, która jest tworzona z użyciem tej metody w szczególności nadaje się na wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe. Dzięki wykorzystaniu tej metody można użyć do nadruku dowolną grafikę lub obraz.

Zalety sublimacji

Druk sublimacyjny na tkaninach posiada szereg zalet. Specjalnie przygotowywane włókna tkanin, które przeznaczone są do barwienia uzyskują zabarwienie, które charakteryzuje się przede wszystkim trwałością oraz wysoką jakością wykonania. Nie ulega szkodliwym wpływom czynników zewnętrznych, czyli nie blaknie od słońca, nie ściera się, nie spiera się, ani też nie ulega pęknięciom. Sublimacja koszulki nie jest procesem szczególnie skomplikowanym, dlatego zajmuje stosunkowo mało czasu. Nie wymaga także dużych nakładów finansowych, co jest uznawane za dużą zaletą podczas tego rodzaju działalności. Również sprzęt, który jest wykorzystywany przy tworzeniu nadruków metodą sublimacji nie wymaga poniesienia dużych nakładów finansowych. Wydruk sublimacyjny może powstać z każdej grafiki lub obrazu, które mogą być wcześniej edytowane w dowolnym programie graficznym, który znajduje się na komputerze. Może on także składać się z szerokiej gamy kolorów i dowolnych ich odcieni.