Środowisko

Czy ekogroszek do ogrzewania domu jest dobrym wyborem?

Wśród paliw stałych można wyróżnić różne rodzaje węgla. Ekogroszek jest właśnie nim, jednakże ma formę niewielkich grudek. Dlatego w porównaniu do innych rodzajów węgla można go określić mianem groszku. Czy faktycznie jest to paliwo ekologiczne, jak sugeruje jego nazwa? Jakie ma zalety?

Aspekt ekonomiczny i obniżona emisja szkodliwych produktów spalania

Najwięcej informacji na temat tego, czy faktycznie opłaca się stosować ekogroszek do ogrzewania mieszkania może na udzielić dostawca ekogroszku. To u niego poznamy parametry dotyczące między innymi kaloryczności tego produktu. Jak się okazuje, przy stosowaniu nowoczesnych pieców, spalanie ekogroszku faktycznie pozwala obniżyć koszty ogrzewania i nie są to wartości marginalne, ale sięgające nawet do 40%.

Nie bez przyczyny groszek nosi także przedrostek „eko”. Oczywiście ten rodzaj paliwa, tak jak inny węgiel, emituje do atmosfery szkodliwe produkty spalania, ale faktycznie te wartości wyglądają nieco bardziej optymistycznie. Jest tak dlatego, że dostawcy ekogroszku oferują nam produkt odsiarczony i o małej ilości substancji niepalnych.

Ciepło w całym domu

Używanie nowoczesnych pieców na ekogroszek pozwala na utrzymanie stałej temperatury w każdym pomieszczeniu. Jest tak właśnie między innym ze względu na parametry tego węgla w kwestii wielkości grudek. To niezwykle ważne, by o każdej porze dnia, a przede wszystkim rano i wieczorem oraz w nocy, kiedy temperatura zimą znacznie spada, w domu panowało miłe ciepło pozwalające normalnie wykonywać obowiązki, a także zrelaksować się przy wypoczynku.

Stałe ciepło jest także bardzo ważne, jeżeli w domu są dzieci i bawią się na przykład na podłodze. Dzięki nowoczesnym piecom do spalania ekogroszku można mieć pewność, że nie będą one chorować przez nagłe spadki temperatur.

Brak potrzeby ciągłej obsługi

Dostawca ekogroszku może nam także zwrócić uwagę na inną zaletę tego materiały. Chodzi o to, że tak naprawdę o obsłudze pieca wystarczy myśleć raz na kilka dni. Jest to niezwykle komfortowe.

Nie ma potrzeby dokładania do pieca codziennie, a temperatura nie spada. Podajnik w piecu jest bowiem automatyczny i wystarczy go napełnić raz na tydzień. Dzięki temu można na przykład na kilka dni zostawić w domu samą osobę, która nie jest w stanie obsłużyć pieca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.