Środowisko

Najbardziej ekologiczne paliwo grzewcze

Producent ekogroszku produkuje go z wysokiej jakości węgla kamiennego. Kupując dobrej jakości produkt wprost z kopalni, poprzez określone procesy produkcyjne sprawia, że ekogroszek ma bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o moc grzewczą i jest przyjazny dla środowiska, poprzez emitowanie jak najmniejszej ilości szkodliwych spalin.

Z tych powodów, jest to coraz bardziej popularne paliwo grzewcze.

Różnice

Pomiędzy poszczególnymi gatunkami ekogroszku występują drobne różnice. Istnieją produkty bardziej wydajne lub mniej. Te różnice są zauważalne także w cenach koksu opalowego, oferowanego na składach opału.Najbardziej popularny producent ekogroszku proponuje trzy wersje opału. Różnice między nimi są nie tylko w kolorach opakowań i nazw, ale także w podstawowych ich parametrach. Ekogroszek hurt jak również ekogroszek detal oferowany jest jako produkt o małej wartości spalania i małej wilgotności, oraz o bardzo dużej wartości spalania, sięgającej aż 29 MJ/kg.

Ceny koksu opałowego są zróżnicowane i zależne właśnie od powyższych parametrów. Ponadto ceny koksu opałowego inne są latem, niższe a znacznie wyższe w okresach grzewczych. O tym wszystkim trzeba pamiętać decydując się na zakup odpowiedniego paliwa grzewczego.

Kotły bezobsługowe

Ekogroszek hurt kupowany jest przez osoby, które mają kotły jak najnowszej generacji. W tego typu urządzeniach spalany jest ekogroszek. Są to najczęściej kotły ze spalaniem dolnym. Do komory spalania ekogroszek trafia z komory zasypywania. Dzięki temu kotły nowej generacji są produktem bezobsługowym i bezpyłowym. Ekologiczne paliwo, jakim jest ekogroszek, spalane w ekologicznych piecach sprawia, że tego typu ogrzewanie jest jak najbardziej przyjazne środowiskowi naturalnemu.

Ekogroszek hurt tylko z najlepszych składów opałowych

Najlepsze składy opalu współpracują z jak najlepszymi polskimi producentami ekogroszku. Ceny opałowego koksu, przez to może nie są zbyt niskie, ale wiadomo jest, że towar ten jest jak najlepszej jakości. Dodać trzeba, że im paliwo ma wyższą wartość energetyczną, tym zużywa się go mniej, przez co generuje się większe oszczędności w budżecie domowym. Dlatego też nigdy nie opłaca się szukać okazji i kupować ekogroszek taniej o niewiadomych jego parametrach.